Most-Híd nominuje na post ministra dopravy Árpáda Érseka

Republikové predsedníctvo strany Most-Híd dnes rozhodlo o nominovaní Árpáda Érseka na post ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Árpád Érsek doteraz zastával post štátneho tajomníka na ministerstve, rovnako ako v období 2010 až 2012 za vlády Ivety Radičovej.
Po dohode s koaličnými partnermi strana nominuje troch ďalších štátnych tajomníkov na ministerstvá. Nominantom strany Most-Híd na post štátneho tajomníka na ministerstve pôdohospodárstva bude Gábor Csicsai, poslanec NRSR, predseda Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Pán Csicsai zastával rovnako funkciu štátneho tajomníka už v období 2010 až 2012. Nominantom na post štátneho tajomníka na ministerstve obrany bude Róbert Ondrejcsák, medzinárodne uznávaný expert pre túto oblasť, ktorý zastával funkciu štátneho tajomníka na ministerstve už v období 2010 až 2012. Strana má svojho nominanta vybraného už aj na post štátneho tajomníka ministerstva kultúry, ide o  uznávaného človeka v oblasti umenia. Avšak kým neprebehne posledné rokovanie, jeho meno sa neuverejňuje. 

Zdielať: