Most-Híd: Občanom Žitného ostrova sa zvýši komfort cestovania

Érsek Árpád/ Arpád Érsek
Iniciatíva poslanca NR SR za Most-Híd Árpáda Érseka a starostov obcí na juhu Slovenska sa čoskoro pretaví do reálnych výsledkov, ktoré ocenia predovšetkým občania využívajúci železničnú dopravu.

V obci Dolný Bar (okr. Dunajská Streda) si vo štvrtok (4. júna) sadli za jeden rokovací stôl starostovia jedenástich obcí na juhu Slovenska spoločne so zástupcami vedenia Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), štátnym tajomníkom rezortu dopravy a poslancom NR SR za Most-Híd Árpádom Érsekom, ktorý stretnutie inicioval a zvolal. Cieľom bolo dohodnúť sa vo veci vybudovania spevnených parkovacích plôch pri zastávkach na  železničnej trase Bratislava – Komárno.

„Išlo nám o to, aby sme na Žitnom ostrove vytvorili pre občanov komfortnejšie možnosti cestovania železnicou a to takým spôsobom, aby obyvatelia obcí, cez ktoré železnica neprechádza, mali kde nechať zaparkované svoje autá, ktorými k najbližšej železničnej stanici prichádzajú zo svojich domovov,“ popísal poslanec za Most-Híd dôvod stretnutia v Dolnom Bare.

Ako ďalej povedal, predmetné rokovanie napokon prinieslo aj svoje ovocie. „Zdá sa, že rezort dopravy ako aj ŽSR si uvedomujú, že naša požiadavka na vybudovanie parkovacích miest pri železničných staniciach je opodstatnená a že predovšetkým občanom Žitného ostrova bezpochyby zvýši komfort cestovania železnicou. Po dnešnom rokovaní padol súhlas o tom, že parkovacie plochy môžu obce vybudovať s tým, že pozemky priľahlé k železnici, na ktorých parkoviská postavia, dostanú do dlhodobého prenájmu od ŽSR za symbolické euro. Starostov sme tiež vyzvali k tomu, aby plánovali  väčšie  parkoviská, ktoré môžu využívať nielen vodiči osobných áut ale aj šoféri autobusov,“ vysvetlil poslanec za Most-Híd.

Ako Árpád Érsek dodal, sú už vytýčené aj konkrétne termíny: „Pracovníci ŽSR ešte v priebehu júna navštívia  obce, aby preskúmali stav predmetných pozemkov. Následne, v júli a auguste tohto roka, by sa mali pripraviť zmluvy o ich dlhodobom prenájme obciam.“

Galéria: 
Stretnutie Árpáda Érseka so starostami v Dolnom bare
Stretnutie Árpáda Érseka so starostami v Dolnom bare
Stretnutie Árpáda Érseka so starostami v Dolnom bare
Stretnutie Árpáda Érseka so starostami v Dolnom bare
Železničná stanica v Miloslavove
Železničná zastávka v obci Michal na Ostrove
Miloslavov: Takto dnes parkujú vodiči pri železničnej stanici
Železničná zastávka v obci Michal na Ostrove so zaparkovanými vozidlami
Zdielať: