Most-Híd: Ochrana menšín je dôležitou témou pre celú Európu

Delegácia strany Most-Híd na čele s jej predsedom Bélom Bugárom sa dnes zúčastnila hearingu v rámci Európskej ľudovej strany na tému Ochrany tradičných menšín, ktorý sa konal na podnet europoslanca Józsefa Nagya za stranu Most-Híd po prvýkrát.

Predseda Most-Híd Béla Bugár na zasadnutí zhodnotil situáciu na Slovensku v otázke ochrany a podpory národnostných menšín. “Lepšiemu spolužitiu väčšinového národa s menšinami je potrebná dostatočná empatia politikov a pochopenie toho druhého, čo niekedy chýba,” uviedol Bugár. Súčasťou delegácie strany Most-Híd sú okrem jej predsedu, aj predseda poslaneckého klubu László Solymos, poslanci Elemér Jakab, Gábor Gál, Péter Vörös a Tibor Bastrnák. Zároveň do Bruselu cestovali členovia a regionálni predstavitelia strany z celého Slovenska.

Jednotlivé panely sa venovali otázke zákonných a praktických aspektov ochrany tradičných menšín, ako aj vzťahu Európskej únie k menšinám ako takým. Vypočutie sa pôvodne malo konať aj za účasti podpredsedu Európskej komisie Fransa Timmermansa, čo len potvrdzuje dôležitosť tejto agendy pre Európu a jej obyvateľov. “Pre stranu Most-Híd je ochrana menšín a s tým spojené  pokojné a konštruktívne spolunažívanie s väčšinovým obyvateľstvom veľmi dôležitou agendou,” dodal na záver Béla Bugár.

 

 

Galéria: 
Zdielať: