Most-Híd: Podporujeme deklaráciu synody Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku

Solidarita voči ľuďom na Ukrajine musí byť podľa strany Most-Híd samozrejmosťou pre každého, komu záleží na osudoch ľudí, ktorí na vlastnej koži denne pociťujú dôsledky trvajúceho konfliktu.

„Strana Most-Híd podporí každú formu pomoci ľuďom, ktorí dnes čelia krvavému konfliktu na Ukrajine. V tejto súvislosti vyzývame všetkých svojich sympatizantov a voličov, aby sa pripojili k výzve na solidaritu a podporili verejnú zbierku, ktorú vyhlásila synoda Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku.  Osudy ľudí, ktorí na vlastnej koži denne musia platiť krutú daň, ktorú si konflikt vyberá, nám nemôžu byť ľahostajné,“ uvádza sa v reakcii strany Most-Híd na deklaráciu Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku.

Cirkev v nedeľu (1. marca 2015) na svojej oficiálnej stránke vyjadrila solidaritu s podkarpatskými reformovanými bratmi a sestrami. Na ich podporu synoda Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku vyhlasuje verejnú zbierku  pod dohľadom Ústredia diakónie Cirkvi. Zbierka bude použitá na nákup trvanlivých potravín.

Zdielať: