Most-Híd: Pravidlá musia platiť pre všetkých

Situácia v zdravotníctve sa počas vládnutia strany Smer zhoršila. Podľa strany Most-Híd je to predovšetkým z dôvodu chýbajúcich systémových riešení, ktoré by obmedzili únik peňazí zo zdravotníctva.

Dlhé čakacie doby, nedostatočná kvalita poskytovaných služieb, či rodinkárstvo. To všetko sú dôsledky chýbajúcich peňazí v zdravotníctve, ktoré sa strácajú v dôsledku netransparentnosti a korupcie. Od vypuknutia kauzy CT pred viac ako rokom sa prevalili ďalšie škandály, predovšetkým v súvislosti so štátnou zdravotnou poisťovňou VŠZP a jej vedením. Vláda Smeru a minister Čislák namiesto toho, aby zmenili systém, tak menia len ľudí, pričom to nemá žiaden pozitívny dosah na pacienta.

Strana Most-Híd je presvedčená, že zdravotníctvo potrebuje rozsiahle systémové zmeny, ktoré zvýšia transparentnosť využívania peňazí, nastavia jasné kritéria a pravidlá, ktoré budú platiť pre všetkých rovnako. Takisto je podľa nás potrebné sfunkčniť Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby sa stal skutočným kontrolným orgánom, nie len štatistom v celom procese. Rozumná vláda stanovuje jasné pravidlá.

Videá: 
Pravidlá musia platiť aj pre tetu Anku
Zdielať: