Most-Híd: Republiková rada vyhodnotila komunálne voľby, posilnila stranícke štruktúry

Most-Híd hodnotil výsledky novembrových volieb do miestnych samospráv a posilnil stranícke štruktúry na úrovni krajov a okresov

Po sobotňajšej Republikovej rade Most-Híd predseda strany Béla Bugár, podpredsedovia László Solymos a Lucia Žitňanská informovali na tlačovej konferencii o záveroch rokovania  ústredného orgánu strany. Predseda Most-Híd Béla Bugár uviedol, že výsledky novembrových volieb, ktoré boli v poradí druhými v histórii strany, priniesli so sebou pozitívne aj menej príjemné závery. „Výsledky volieb nás ako občiansku stranu zaviazali k tomu, aby sme nadviazali užšiu komunikáciu s občianskymi iniciatívami, aby sme viac ako doteraz spolupracovali so starostami a poslancami a tiež musíme hľadať model efektívnej spolupráce s nezávislými zástupcami,“ zdôraznil Béla Bugár.

Podľa Bélu Bugára, napriek tomu, že Most-Híd do volieb išiel s nižším počtom kandidátov na primátorov, starostov či poslancov, strana si svoje pozície udržala. „Obhájili sme Rožňavu, získali Kráľovský Chlmec, nezávislí kandidáti na primátorov, ktorých sme podporovali, uspeli v Štúrove, Nových Zámkoch, Fiľakove aj vo Veľkom Mederi,“ menoval Béla Bugár volebné úspechy, medzi ktoré zaradil aj koaličný úspech v Prešove či posilnenie strany v Bratislave. 

„Máme 149 primátorov a starostov, ktorí majú našu priamu podporu a 44 nezávislých s našou podporou,“ zdôraznil Béla Bugár, ktorý vyzdvihol aj úspech mládežníckej organizácie IUVEN a rómskej organizácie PURT: „Teší nás, že sa kandidátom IVENU podarilo prvýkrát dostať do miestnych zastupiteľstiev a rovnako viac ako úspešní aj kandidáti PURT-u. Predseda tejto organizácie bol zvolený za starostu Rimavskej Seče.“
Podpredseda László Solymos za najmenej priaznivé označil výsledky volieb v Dunajskej Strede. „V Dunajskej Strede sme utrpeli zbytočnú porážku, z ktorej sa musíme poučiť. Teší nás však to, že dvaja čelní predstavitelia strany dokázali uznať svoju politickú zodpovednosť a rezignovali na svoje funkcie,“ hodnotil László Solymos, ktorý sa vyjadril aj k situácii v Komárne. “V tamojšom zastupiteľstve strana výrazne neoslabila. Na druhej strane však treba povedať, že pri spoločnom neúspešnom kandidátovi na primátora sa potvrdilo, že o spolupráci s SMK budeme môcť hovoriť najskôr po parlamentných voľbách v roku 2016,“ dodal László Solymos. 

Most v komunálnych voľbách dosiahol v severných okresoch  horší výsledok, ako pred štyrmi rokmi, to však podľa podpredsedníčky strany Lucie Žitňanskej súviselo aj s nižším počtom kandidátov. „Po aktuálnych výsledkoch v severných okresoch bude našou hlavnou úlohou, aby sme sa venovali nielen úspešným kandidátom, ale aj tým, ktorí prijali našu značku a momentálne neuspeli. Potrebujeme obnoviť intenzívnu prácu na rusínskych územiach a v neposlednom rade veľmi otvorene vyhodnotiť prácu okresných organizácií na severe Slovenska,“ pomenovala Lucia Žitňanská nevyhnutné kroky, ktoré by strane môžu posilniť voličskú základňu. 

Podľa Bélu Bugára, v záujme tejto ambície strana posilnila svoje štruktúry na okresných aj krajských úrovniach. „Verím, že hnacím motorom našej ďalšej práce budú aj novozvolení krajskí a okresní predsedovia.  Je nutné naďalej pokračovať v tom, čo sme začali: budovať stabilnú občiansku stranu, pričom cieľom je, aby nám voliči v marci 2016 vystavili čo najlepšie vysvedčenie,“ dodal predseda strany Most-Híd. 
Republiková rada prijala výzvu k súčasnej politickej situácii na Slovensku

 

Galéria: 
Zdielať: