Most-Híd si udržal doterajšie pozície, zafungovali aj nové spojenectvá

Béla Bugár a Lucia Žitňanská
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár a podpredsedníčka Lucia Žitňanská reagovali na výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí.

Výsledky sobotňajších volieb do orgánov samosprávy obcí voľby vníma strana Most-Híd ako svoju veľkú výzvu. Predseda strany Béla Bugár dnes na tlačovej besede spolu s podpredsedníčkou strany Luciou Žitňanskou všetkým úspešným kandidátom zablahoželali k zvoleniu. Zároveň pripomenuli, že na základe toho, ako hlasovanie dopadlo, je zrejmé, že občania hľadajú nové formy spolupráce s politickými stranami a nové formy svojej reprezentácie v samospráve. „Otázka, teraz stojí tak, že čo musíme robiť inak, ak chceme aby na Slovensku fungovala  parlamentná demokracia – ktorá je založená na politických stranách,“ zaznelo od predstaviteľov strany Most-Híd.

Predseda Most-Híd vyzdvihol fakt, že strana ponúkla tak straníckych kandidátov, ako aj nezávislé osobnosti s podporou Most-Híd – ktorí boli nadmieru úspešní. „Ukazuje sa, že tento model na miestnej úrovni začína fungovať.“

Podľa Bélu Bugára sa strane podarilo udržať doterajšie pozície. „Máme 173 primátorov a starostov, ktorí majú našu priamu podporu a 46 nezávislých s našou podporou. Teší nás tiež, že strana posilnila v Bratislave Obhájili sme  Rožňavu a získali Kráľovský Chlmec. Nezávislí kandidáti na primátorov miest s našou podporou boli úspešní v Štúrove, Fiľakove, vo  Veľkom Mederi aj v Nových Zámkoch,“ zdôraznil Béla Bugár, ktorý z kandidátov, ktorých strana Most-Híd podporovala v koalícii  v krajských mestách vyzdvihol úspech v Prešove. Za obzvlášť pozitívne označil predseda strany Most-Híd to, že voľbách uspeli aj kandidáti dvoch organizácií, s ktorými strana spolupracuje.  „Veľmi ma teší, že kandidáti mládežníckej organizácie IUVEN sa po prvýkrát dostali do miestnych zastupiteľstiev a kandidáti rómskej organizácie PURT boli viac ako úspešní – máme starostu Rimavskej Seči v osobe predsedu organizácie PURT,“  podčiarkol Béla Bugár.

 Podľa podpredsedníčky strany Most-Híd Lucie Žitňanskej výsledky volieb podčiarkli dobre známy poznatok, že v regiónoch sa na značku spoliehať nedá – v regiónoch sa práca musí sústrediť na osobnosti. „Ako politická strana musíme pravdepodobne nadviazať užšiu komunikáciu s občianskymi iniciatívami, musí to byť ambícia politickej strany, ktorá sa za občiansku považuje. Druhá veľká výzva je vysvetliť občanom, že najväčšie problémy spoločnosti nie sú riešiteľné jednoduchými heslami a krátkymi cestami – korupcia, nezamestnanosť, vymožiteľnosť práva, regionálne rozdiely. To chce koncepčnú, odbornú politickú prácu a dôsledné uplatňovanie,“ vysvetlila Lucia Žitňanská, pričom dodala: „Máme schopnosti aj konkrétny program a  úlohou nasledujúcich dní bude presvedčiť čo najväčší počet občanov o tom, že spôsob našej práce je správny.“

Zdielať: