Most-Híd: Starosta obce úspešne bojuje so 60 percentnou nezamestnanosťou

Vavrek István
István Vavrek, odborník na rómsku menšinu a starosta obce Rimavská Seč za Most-Híd sa plným nasadením usiluje o zvýšenie životnej úrovne miestnej komunity a pomáha vytvárať pre obyvateľov obce nové pracovné miesta.

Podľa starostu za Most-Híd je nevyhnutné nájsť správnu cestu k tomu, aby komunita spoločne spravila niečo v záujme zlepšenia životnej úrovne, aj vtedy, keď väčšinu obyvateľov obce tvoria Rómovia.

„Chcem vytvoriť krajšiu Rimavskú Seč, aby sme mohli byť všetci hrdí na našu obec. Preto už začiatkom jari začneme pracovať na oprave obkladov domov, zveľadení miestneho parku, vrátane inštalovania nových lavičiek, ktoré budeme umiestňovať po obci. Okrem toho sa už začalo aj s obnovou domu, ktorý minulý mesiac vyhorel. Do týchto prác zapájame aj obyvateľov, ktorí sú odkázaní na sociálnu pomoc a dlhodobo sa im nedarí zamestnať, ” povedal starosta Rimavskej Seče, ktorá je jednou z najväčších obcí v rimavskosobotskom okrese, pričom nezamestnanosť v nej dosahuje až 60 percent.

„Okrem využitia možností obce sa snažím hľadať pomoc aj za jej hranicami. Postupne sa nám darí zabezpečiť  stály príjem pre čoraz viac domácnosti aj vďaka firme, ktorej riaditeľka pristúpila na dohodu s obcou. Táto spoločnosť na spracovanie plechov a kovových profilov zamestná každý mesiac niekoľkých obyvateľov Rimavskej Seče ,” dodal István Vavrek.

Zdielať: