Most-Híd: Vítame, že sa nedostatky Schengenu opravia

Gábor Gál
Sme radi, že sa EÚ v otázke ochrany vonkajšej hranice schengenského priestoru konečne rozhýbala a odstráni nedostatky, na ktoré sme už skôr upozorňovali, vyhlásil poslanec NR SR za Most-Híd, Gábor Gál.

V reakcii na predsedu Európskej komisie Jean-Claude Junckera, ktorý deklaroval posilnene ochrany vonkajších hraníc Únie, Gábor Gál  v stanovisku Most-Híd uviedol, že ide o významný krok v záujme zvýšenia bezpečnosti občanov schengenského priestoru, vrátane občanov Slovenska:  „Sme presvedčení, že nový systém ochrany vonkajších hraníc bude akčnejší, efektívnejší a pružnejší. Keďže v tejto súvislosti ide o bezpečnosť všetkých občanov schengenského priestoru, očakávame, že sa na tomto posilnení ochrany budú podieľať všetky zainteresované krajiny.“

Gábor Gál zároveň pripomenul, že spolu s vyššou bezpečnosť, ktorá súvisí s novým spôsobom ochrany Schengenu, nesmie byť v žiadnom prípade narušená suverenita žiadneho z dotknutých štátov. „Je predovšetkým na vláde, aby eliminovala v tomto smere každé možné riziko,“ dodal Gábor Gál.

 

Zdielať: