Most-Híd: Vláda si spomenula na slabšie regióny šesť mesiacov pred voľbami

Podľa László Solymosa vláda viac ako tri roky ignorovala regióny s vysokou nezamestnanosťou a teraz niekoľko mesiacov pred voľbami im ponúka ďalšie nesystémové a krátkodobé riešenia.

Zámer premiéra Fica pomôcť regiónom s vysokou nezamestnanosťou, ktorý avizoval na svojom pracovnom výjazde v Rožňave, označil podpredseda Most-Híd László Solymos len za ďalší predvolebný ťah, keďže podľa neho prichádza neskoro. „Vláda mala tri roky na to, aby niečo spravila pre ľudí žijúcich v chudobných oblastiach ako je Gemer, či Zemplín. Neurobila však žiadne systémové zmeny, ktoré by dokázali zlepšiť ich životnú úroveň,“ vyhlásil László Solymos.

Napriek tomu, že toto opatrenie prichádza podľa Solymosa neskoro, Most-Híd podporí tento návrh. Podpredseda Solymos má však obavy, či pri prideľovaní dotácii sa bude dostatočne brať do úvahy aj udržateľnosť týchto pracovných miest. „Reálne sa môže stať, že takto vytvorené pracovné miesta po skončení dotácie zaniknú, čo de facto bude znamenať, že nezamestnanosť sa vráti na pôvodnú úroveň,“ uviedol Solymos. Preto je podľa neho veľmi dôležité brať do úvahy dlhodobú udržateľnosť novovytvorených pracovných miest.

Rozvoj regiónov a znižovanie rozdielov medzi nimi je jednou z hlavných priorít strany Most-Híd. Riešením pre pomoc slabším regiónom sú podľa László Solymosa systémové zmeny, ktoré navrhuje strana Most-Híd vo svojej Občianskej vízii. „Regionálny rozvoj musí vychádzať a využívať prednosti a charakteristiky daného regiónu, pričom je potrebné vypracovať konkrétne programy šité na mieru pre daný región,“ dodal Solymos. Občianska vízia ponúka viaceré opatrenia a programy ako napríklad vidiecky turizmus, či slowfood, ktoré by dokázali pomôcť týmto regiónom z dlhodobého hľadiska.

Zdielať: