Most-Híd: Vojany budú fungovať aj v roku 2017

Napriek medializovaným informáciám o skončení výroby elektriny v tepelnej elektrárni Vojany na konci tohto roku bude elektráreň fungovať aj v roku 2017. Je to aj vďaka aktivite a snahe poslanca NR SR za Most-Híd Eleméra Jakaba a predsedu strany Bélu Bugára, ktorí už viac ako rok intenzívne pracovali na záchrane pracovných miest v tomto regióne.

Elektrárne Vojany sú jedným z najvýznamnejších zamestnávateľov v regióne južného Zemplína, dávajú prácu vyše štyrom stovkám občanov. Odstavenie elektrární, by preto podľa poslanca NR SR za Most-Híd Eleméra Jakaba malo pre predmetný región doslova katastrofálne následky. „Po tom, čo sa objavili informácie o konci činnosti elektrárne v priebehu minulého roka, som sa spolu so starostami a ľuďmi z regiónu snažil o zachovanie výroby elektriny v tejto prevádzke,“ uviedol Elemér Jakab. V tejto veci bola iniciovaná aj žiadosť a prebehli viaceré rokovania s predstaviteľmi podniku.

Strana Most-Híd preto víta kroky vlády SR a ministerstva hospodárstva, ktoré je 34%-ným spoluvlastníkom elektrárni, smerujúce k zachovaniu výroby elektriny v tejto prevádzke. „Región trpí vysokou nezamestnanosťou a preto každý krok, ktorý povedie nielen k tvorbe nových pracovných miest, ale aj k zachovaniu už existujúcich, občania určite ocenia,“ doplnil poslanec Jakab. Jedným z troch pilierov programu strany Most-Híd je práve rozvoj menej rozvinutých regiónov, na ktorom strana po vstupe do vlády intenzívne pracuje. „Schvaľovanie akčných plánov pre menej rozvinuté okresy, ale hlavne ich napĺňanie, bude viditeľným krokom vpred pre obyvateľov týchto okresov,“ dodal na záver Elemér Jakab.

 

Zdielať: