Most-Híd: Výstavba rýchlostnej cesty R2 bude pokračovať

Aktivita predstaviteľov strany Most-Híd poslanca Árpáda Érseka a primátora Rožňavy Pavla Burdigu, ktorý inicioval petíciu občanov na protest proti oddialeniu dokončenia rýchlostnej cesty R2 zo strany NDS, priniesla svoje ovocie.

Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila v pondelok 4. mája tender na vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie, na dokumentáciu pre ponuku a na výkon autorského dozoru pre tento projekt. Podľa poslanca Árpáda Érseka to znamená, že projektové práce na R2 budú pokračovať. „Som rád, že náš tlak smerom k ministerstvu dopravy a NDS zabránil zastaveniu výstavby R2,“ vyhlásil Érsek. Strana Most-Híd aj prostredníctvom svojho primátora Pavla Burdigu organizuje petíciu občanov, ktorí vyjadrili zásadný nesúhlas s takýmto krokom NDS.

Rýchlostná cesta vedie juhom stredného a východného Slovenska, pričom jej cieľom je spojiť Bratislavu s Košicami južnou trasou. „Je dôležité si zároveň uvedomiť, že ide o časť Slovenska, kde je najväčšia miera nezamestnanosti – a to  viac ako 20 percent,“ doplnil Árpád Érsek. Podľa Árpáda Érseka dokončenie predmetného úseku R2 by významne pomohlo predovšetkým občanom južného Slovenska, ktorí aj pre nedostatočnú infraštruktúru zápasia s nezamestnanosťou. „Rozhodnutie NDS preto vítam a som presvedčený o tom, že ak bude dokončená projektová dokumentácia, bude možné využiť aj iné formy financovania ako peniaze zo štátneho rozpočtu,“  dodal poslanec NR SR za Most-Híd.

 

Zdielať: