Most-Híd: Výstavbe R7 nič nebráni

Podľa poslanca strany Most-Híd Árpáda Érseka a predsedníčky petičného výboru Alžbety Ožvaldovej je potrebné začať s výstavbou nultého obchvatu Bratislavy a rýchlostnej cesty R7 čo najskôr.

O začatí výstavby rýchlostnej cesty R7 a obchvatu D4 by mala rozhodnúť podľa predstaviteľov strany Most-Híd ešte táto vláda. „Ozývajú sa hlasy, že definitívne rozhodnutie by mala prijať až budúca vláda. Na odkladanie rozhodnutia však nevidíme žiadny dôvod,“ vyhlásil poslanec Árpád Érsek. Podľa neho transparentná súťaž vygenerovala veľmi výhodnú cenu pre štát, ktorú by mala vláda akceptovať a podpísať zmluvu so zhotoviteľom. „Situácia na ceste I/63 je už dlhú dobu neúnosná a ľudia dochádzajúci do Bratislavy z južného Slovenska strácajú denne celé hodiny,“ vysvetlil potrebu okamžitého začatia výstavby poslanec Érsek.

Predsedníčka petičného výboru za výstavbu R7 a starostka miestnej časti Podunajské Biskupice Alžbeta Ožvaldová potvrdila, že samotnú petíciu ukončia až keď začne výstavba tejto rýchlostnej cesty a bratislavského obchvatu. „Nemôžeme si dovoliť strácať čas odkladaním rozhodnutia na budúcu vládu. Stratíme tak drahocenné mesiace, na čo v konečnom dôsledku doplatia ľudia,“ vyhlásila Alžbeta Ožvaldová. Preto vyzvala vládu, aby rozhodla ešte do konca svojho funkčného obdobia. „V prípade odkladania rozhodnutia alebo pozastavenia celého procesu je petičný výbor pripravený pristúpiť aj k ďalším krokom. Podľa nás však nič nebráni tomu, aby sa s výstavbou začalo už v prvej polovici tohto roku,“ dodal na záver Alžbeta Ožvaldová.

Zdielať: