Most-Híd: Vzťahy medzi Slovákmi a Maďarmi sú po 20 rokoch oveľa lepšie

Prijatie Zmluvy o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi Slovenskom a Maďarskom pred dvadsiatimi rokmi pomohlo upokojiť napätia medzi oboma štátmi

Určila základne body spolužitia menšinového a väčšinového obyvateľstva, ako aj prispela k potlačeniu nacionalistických prejavov. Stále však chýba napĺňanie záväzkov, ktoré zo Základnej zmluvy vyplývali. Dodnes neexistuje zákon na ochranu národnostných menšín, ich jazyka aj kultúry, čo dáva každej vláde voľnú ruku pri menšinovej politike. 

Jedným z hlavných cieľov strany Most-Híd vyjadrený aj v našej Občianskej vízii je bezproblémové spolužitie stabilných, rozvíjajúcich sa národnostných menšín s väčšinovým národom. Sme presvedčení, že strana Most-Híd svojim doterajším pôsobením prispela k pozitívnemu trendu vývoja týchto vzťahov. Presadzujeme princíp jednoty v rozmanitosti. Rozmanitosť je základná črta našej krajiny vyjadrená v pokojnom a hodnotnom spolunažívaní obyvateľov na multietnických územiach. Slovensko bude silné len vtedy, keď sa všetci občania v ňom budú cítiť doma. 

 

Zdielať: