Most- Híd: Je čas na vyvodenie politickej zodpovednosti pre ministra spravodlivosti

Nedávno Most-Híd spoluinicioval odvolávanie ministra spravodlivosti Tomáša Boreca za jeho dovolanie, ktoré podal v prospech Františka Olejníka odsúdeného za korupciu.

Počas celého procesu odvolávania šéfa rezortu spravodlivosti poslanci strany Smer argumentovali tým, že Tomáš Borec má povinnosť podať takéto dovolanie, keď si myslí, že v danej trestnej veci nastali pochybnosti o zákonnosti konania.

Po pondelkovom (7. 4. 2014) rozhodnutí Najvyššieho súdu SR sa však potvrdilo, že Borecove dovolanie nebolo dôvodné a bolo postavené skôr na politickej súdržnosti ako na faktoch, pretože Najvyšší súd SR ho zamietol.

„Najvyšší súd SR trest pre pána Olejníka potvrdil a pán minister Borec, strana Smer, ako aj poslanci Smeru, ktorí pri odvolávaní svojho šéfa rezortu obhajovali tak, že vlastne spochybnili pôvodný rozsudok pre skorumpovaného politika Olejníka, by mali v tejto veci vyvodiť dôsledky. Je najvyšší čas, aby sa predovšetkým pán Borec k celej záležitosti postavil ako chlap a sám abdikoval,“ povedal Gábor Gál, poslanec NR SR za Most-Híd.

Zdroj:most-hid.sk
Zdielať: