József Nagy predstavil návrh na bezplatné parkovanie pred nemocnicami

Opoziční poslanci dnes vyzvali vládny Smer-SD na podporu novely zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá skoncuje s vyberaním parkovného pri nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach.

Vypracovanie návrhu inicioval poslanec Most-Híd József Nagy, pridali sa k nemu poslanci Viliam Novotný (SDKÚ-DS), Branislav Škripek (OĽaNO) a nezaradený Martin Chren.

„Ide nám o to, aby bolo parkovanie pri nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach zadarmo. Zákon bude garantovať, že parkoviská vo vlastníctve štátu, samosprávneho kraja alebo obce pri zdravotníckych zariadeniach budú pre pacientov a zdravotníckych pracovníkov bezplatné,“ povedal na tlačovej besede Nagy. Ľudia sú podľa jeho slov právom nahnevaní, že pri návšteve lekára či chorého príbuzného musia platiť za parkovanie.

Občiansky aktivista Miroslav Kollár upozornil, že petíciu proti spoplatneniu parkovísk pred nemocnicami podpísali tisícky ľudí. Kollár platené parkoviská pred nemocnicami označil za tunel voči pacientom. Zároveň verí, že zákon parlament nakoniec schváli.

Zdielať: