Pavol Burdiga: Každý občan by mal byť aktívnou súčasťou života vo svojom meste

Pavol Burdiga
Reakcia primátora Rožňavy k tretiemu miestu Rožňavy v rebríčku najlepších samospráv zo 100 najväčších miest na Slovensku.

Organizácia Transparency International Slovensko zorganizovala opäť po dvoch rokoch odovzdávanie ocenení pre najotvorenejšiu samosprávu v rámci projektu Otvorená samospráva. Na slávnostnom vyhodnotení vo Vyhniach  2. októbra 2014  prevzal primátor Rožňavy  cenu za tretie miesto v rebríčku najlepších samospráv zo 100 najväčších miest na Slovensku.

Mesto, na ktorého čele je člen predsedníctva strany Most-Híd urobilo obrovské kroky k otvorenosti a transparentnosti informácií smerom k občanom a podnikateľom. „Ocenenie  patrí nielen nám vedeniu mesta, ale predovšetkým  zamestnancom mestského úradu a príspevkových organizácii a  občanom, ktorí svojimi mnohokrát i kritickými podnetmi inšpirujú samotné vedenie mesta i jeho zamestnancov, upozorňujú na nedostatky, odstraňovaním ktorých je možné vytvárať stále lepšie podmienky pre život v Rožňave,“ reagoval primátor mesta Pavol Burdiga na aktuálne ocenenie Rožňavy organizáciou Transparency International Slovensko.

Ako Pavol Burdiga ďalej pripomenul, mesto pod jeho vedením plánuje aj v budúcnosti zlepšovať prístup k informáciám, umožňovať, aby mohla byť verejnosť prítomná pri rozhodovaní a aby boli verejné obstarávania skutočne otvorené pre občanov a aby sa služby v meste aj vďaka takto nastaveným podmienkam mohli naďalej skvalitňovať.„ Aj v budúcnosti máme na zreteli cieľ, aby sa občania Rožňavy cítili vo svojom meste skutočne doma, aby bol každý ich podnet vypočutý, aby mal každý Rožňavčan možnosť byť reálne aktívnou súčasťou života v meste,“ dodal primátor Rožňavy.   

 

Zdielať: