Najprv odstránenie škôd, až potom rast, tvrdí rómsky starosta z Gemera

István Vavrek sa stal v novembrových komunálnych voľbách starostom za Most-Híd v obci Gemerského regiónu, Rimavská Seč. Na uvedenie do úradu musel čakať až na posledný možný termín, teda do 2. januára 2015. Navyše, jeho predchodkyňa, Marta Stubendeková, zanechala obecný úrad v nelichotivom stave.

„Vyčíslenie dlhov ešte neskončilo, ale podľa doterajších predpokladov sú odhadované na desiatky tisíc eur, ale ja som bol vždy optimista. Tvrdou prácou môžeme dosiahnuť, aby sa Rimavská Seč stala opäť kultúrnym a hospodárskym centrom, ” povedal Vavrek. 

Z dvojtisícovej obce 70 percent tvoria Rómovia. „Je tu obrovská nezamestnanosť. Samozrejme, zo všetkých síl sa budeme usilovať vytvoriť čo najviac pracovných miest. Budeme sa uchádzať o granty a obec sa pokúsi vytvoriť pracovné pozície aj z vlastných síl,“ vysvetlil aktuálnu situáciu v obci starosta za Most-Híd.

 „Cieľom je vytvoriť krajšiu Rimavskú Seč prostredníctvom úzkej spolupráce s obyvateľmi a obecným zastupiteľstvom. Samozrejme, v tejto súvislosti využijem aj moje dlhoročné skúsenosti získané prácou v organizácií PURT,“ uzavrel István Vavrek.

 Ďalšie informácie o občianskom združení PURT si môžete prečítať na www.purt.org.

 

Zdielať: