Most-Híd: Cesta cez Rovinku, Dunajskú Lužnú a Šamorín má byť bezpečnejšia už po lete

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője
Podľa Árpáda Érseka sa už začali prípravy výstavby odbočovacích pruhov na ceste I/63.

Kým sa vybuduje diaľničný obchvat D4 a rýchlostná cesta R7 je nutné podľa poslanca NR SR za Most-Híd Árpáda Érseka zvýšiť bezpečnosť cesty I/63 medzi Rovinkou, Dunajskou Lužnou a Šamorínom. Ministra dopravy preto Érsek opakovane žiadal, aby sa tak stalo ešte v tomto roku.

„Slovenská správa ciest (SSC) mi dnes potvrdila, že sa už začali prípravy výstavby odbočovacích puhov v Rovinke, Dunajskej Lužnej a Šamoríne. Ide o úpravy, ktoré zvýšia bezpečnosť pre tam žijúcich obyvateľov. Pripomínam, že cestou I/63 denne prejde približne 25-tisíc áut ,“ povedal Árpád Érsek.

„S budovaním odbočovacích pruhov sa začne už na jar, pričom najväčší pracovný ruch na dotknutých úsekoch je plánovaný na leto, keďže premávka je počas prázdnin menej frekventovaná,“ pokračoval Árpád Érsek, podľa ktorého sa na úpravy cesty v Šamoríne použijú peniaze z fondov EÚ, v Dunajskej Lužnej a Rovinke práce zafinancuje SSC.

„Zároveň som ministra požiadal, aby boli upravené plochy pozdĺž trate v priľahlých obciach pri zastávkach  vlakových súprav RegioJetu  pre možnosť parkovania tých osobných áut, ktorých majitelia využijú železnicu. Toto by mali dotknuté obce čo najskôr iniciovať za spolupráce so ŽSR, ktorým priľahlé pozemky patria,“ dodal Árpád Érsek.

Zdielať: