K projektu PURT sa pripojilo už skoro 50 obcí

Vavrek István
Tento mesiac sa konal ďalší Snem rómskej organizácie PURT v Hrkáči. Vedenie organizácie vyhodnotilo projekty z predošlého obdobia a pripravili ďalšie úlohy pred jarnou sezónou

„Som veľmi rád, že k organizácií Purt sa pripojili ďalšie štyri obce, ktoré pokladajú za dôležité spraviť niečo pre svojich obyvateľov. Po dvoch rokoch práce pomaličky dosiahneme magické číslo 50, t.j. v toľkých obciach sa nám podarilo  zaujať obyvateľov a spraviť niečo konkrétne pre zlepšenie ich životnej úrovne,” povedal István Vavrek, predseda rómskej organizácie PURT.  

V obci Hrkáč sa stretli zástupcovia z celého okresu. „V osemnástich obciach štartujeme nové projekty, čo je v našom prípade rekordný počet za dané obdobie. Doteraz sme spustili najviac dvanásť projektov za jeden mesiac. Aj to naznačuje, že záujem o našu organizáciu a činnosť sa naďalej zväčšuje,” doplnil Vavrek.

V nasledujúcom, už jarnom období, sa väčšina projektov uskutoční „pod holým nebom”. Budú to najmä projekty typu zveľaďovania obce, rekonštrukcie miestnych autobusových zastávok, či osvetlení. „Naďalej budeme podporovať mládežnícky športový tím z Fiľakova. Plánujeme aj väčšie opravy v niektorých obciach, kde je miestna infraštruktúra v katastrofálnom stave. Som veľmi hrdý na všetkých aktivistov a dúfam, že aj takýmto spôsobom môžeme zvýšiť životnú úroveň miestnych obyvateľov,” dodal na záver predseda organizácie PURT István Vavrek.
Ďalšie informácie o občianskom združení PURT si môžete prečítať na oficiálnej webovej stránke združenia PURT.

 

 

Zdielať: