Most-Híd: Slovensko musí opäť rásť

Republiková rada na svojom dnešnom zasadnutí prijala vyhlásenie k budúcoročným parlamentným voľbám. Chce spolupracovať so stranami KDH a Sieť pri budovaní alternatívy voči vládnemu Smeru.

Slovensko podľa predsedu strany Bélu Bugára zažíva už pomerne dlhé obdobie stagnácie, čo pociťujú mnohé skupiny obyvateľstva. „Od roku 2006, s krátkou prestávkou, tu prakticky vládne jedna strana. Nesie preto plnú zodpovednosť za obrovské množstvo problémov, ktorým táto krajina čelí,“ vyhlásil na tlačovej besede po skončení Republikovej rady Béla Bugár. Zároveň vyjadril obavy z čoraz väčšieho približovania sa našej krajiny k Východu. „Nejednoznačná zahraničná politika, rastúca šedá ekonomika,  či rozsiahla korupcia sú len niektoré negatívne aspekty tohto javu,“ priblížil toto prirovnanie Béla Bugár.

Je preto podľa neho veľmi dôležité ukončiť toto obdobie stagnácie, počas ktorého sa neurobili  žiadne systémové zmeny pre zlepšenie života obyvateľov Slovenska. „Vládny populizmus, ani marketingové ťahy už nestačia. Slovensko potrebuje čitateľný program a odvahu stáť si za ním, aj keď neprináša okamžité výsledky. Most-Híd taký program má – Občianska vízia,“ zdôraznil dôležitosť programu Béla Bugár. Občianska vízia je program slušného, tolerantného a prosperujúceho Slovenska pre všetky skupiny obyvateľstva.

Práve programová blízkosť strán a schopnosť spolupracovať sú podľa Bugára základne predpoklady pre fungujúcu vládu, ktorá môže vzniknúť po budúcoročných parlamentných voľbách. „Len taká vláda, ktorej cieľom nebude moc, ale systémové zmeny v krajine, môže posunúť Slovensko dopredu,“ povedal Bugár. Strana Most-Híd pomenovala aj konkrétne strany, s ktorými by chcela spolupracovať pri vytváraní alternatívy voči Smeru. „V  súčasnosti ako reálna sa nám javí takáto možná spolupráca medzi stranami Most-Híd, KDH a Sieť. Most-Híd chce, aby Slovensko mohlo opäť rásť,“ dodal na záver Béla Bugár. 

Celé vyhlásenie strany Most-Híd k voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky si môžete prečítať v prílohe

Galéria: 
Videá: 
Zasadnutie Republikovej rady MOST-HÍD
Dokumenty na stiahnutie: 
PrílohaVeľkosť
PDF icon vyhlasenie_most-hid_je_cas_opat_rast.pdf303.05 KB
Zdielať: