Most-Híd: Obávame sa, že peniaze zo Slovak Telekomu zlhtne kampaň Smeru

Ivan Švejna
Z doprivatizácie Slovak Telekomu (ST) by štát získal približne miliardu eur. Je však nanajvýš otázne, ako s nimi vládna strana naloží.

Peniaze z doprivatizácie ST majú ísť na zníženie dlhu a projekt jednej zdravotnej poisťovne. Ešte vlani vo februári to pre médiá povedal minister financií Peter Kažimír. Parlament na poslednej schôdzi už schválil zámery doprivatizácie 49 percent akcií štátu a Fondu národného majetku SR  v ST, pričom na dnešnom zasadnutí vlády bude pravdepodobne schválený návrh na vydanie rozhodnutia o prevode majetkovej účasti štátu na podnikaní tejto spoločnosti.

 „Napriek tomu, že Smer opakovane odmietal akúkoľvek privatizáciu, považujeme za racionálne rozhodnutie, že sa štát zbaví svojho podielu v Slovak Telekome. Na druhej strane však musíme vysloviť obavy nad tým, či prostriedky, ktoré takto štát získa, budú aj rozumne investované,“ vyhlásil Ivan Švejna,  podpredseda strany Most-Híd pre ekonomiku.

Podľa jeho slov by bolo absolútne v poriadku, keby miliardový balík z doprivatizácie  ST bol použitý na zníženie dlhu Slovenska, alebo iné štrukturálne opatrenia. „Smer však už neraz porušil svoje sľuby a preto existujú obavy, či tieto peniaze vláda nepoužije na svoje predvolebné sociálne balíčky, “ upozornil Ivan Švejna.

Most-Híd preto vyzýva ministra financií, aby jasne pomenoval to, ako budú finančné prostriedky z predaja podielu štátu v ST použité.

Zdielať: