Most-Híd: Vo Vojanoch hrozí veľké prepúšťanie

Jakab Elemér
Napriek modernizácii a investíciám sa čoraz častejšie hovorí o odstavení Slovenských elektrární vo Vojanoch, kde má štát 34-percentný podiel. Poslanec NR SR za Most-Híd Elemér Jakab v tejto súvislosti interpeloval predsedu vlády Roberta Fica.

Elektrárne Vojany sú jedným najvýznamnejším zamestnávateľov v regióne južného Zemplína, dávajú prácu vyše štyrom stovkám občanov. Odstavenie elektrární, by preto podľa poslanca NR SR za Most-Híd Eleméra Jakaba malo pre predmetný región doslova katastrofálne následky . „Po tom, čo ma znepokojene informovali viacerí zamestnanci vojanskej elektrárne, že majú obavy, že prídu o robotu, napísal som Robertovi Ficovi interpeláciu, aby na správy o plánovanom odstavení elektrárne, v ktorom má podiel aj štát, reagoval,“ uviedol Elemér Jakab.

„Ak naozaj platí, tak ako ma informoval aj zástupca odborov, že Elektrárne Vojany majú byť odstavené, tak potom by sa mal Robert Fico vážne zamyslieť predovšetkým nad tým, čo to bude znamenať pre tých živiteľov rodín, ktorým elektrárne dnes dávajú prácu. Premiér by si mal uvedomiť, že ide o ľudí, ktorí žijú v regióne vyše 20-percentnou nezamestnanosťou, kde navyše chýba aj infraštruktúra,“ upozornil poslanec NR SR za Most-Híd.

Elemér Jakab Robertovi Ficovi vo svojej interpelácii pripomenul, že odstavením elektrárne vo Vojanoch by dal poriadnu facku aj voličom, ktorí jeho strane v ostatných parlamentných voľbách v predmetnom regióne odovzdali vyše 51 percent hlasov. „Konkrétne, za okres Michalovce to bolo presne 22 547 hlasov. V tejto súvislosti mi nedá, aby som sa neopýtal: Prečo si Vojany nezaslúžia podobnú podporu ako napríklad Mochovce?,“ dodal poslanec NR SR za Most-Híd.

Zdielať: