Most-Híd: O novom zákone ohľadne financovania menšinových kultúr sme rokovali v Prešove

Predstavitelia strany predstavili svoj návrh zákona zástupcom rusínskej a rómskej menšiny na východe Slovenska.

Podpredseda strany Most-Híd László Solymos, prešovský okresný predseda strany Peter Krajňák a prešovský krajský predseda strany Štefan Szidor sa  počas uplynulého víkendu stretli v Prešove s viacerými zástupcami tamojšej rusínskej a rómskej menšiny. V metropole Šariša im predstavili pracovný návrh zákona, ktorým chce strana zmeniť spôsob financovania kultúry menšín na Slovensku k lepšiemu a zabezpečiť tým stabilitu a transparentnosť tohto procesu.

„Dôvod, prečo sme si so zástupcami menšín sadli za jeden rokovací stôl bol ten, aby sme im nielen priblížili naše predstavy v oblasti, ktorá sa ich bytostne týka, ale vypočuli si aj ich názory a pripomienky k nášmu návrhu,“ vysvetlil László Solymos, ktorý stretnutie v Prešove označil za mimoriadne užitočné. „Je pre nás vždy kľúčové, aby sme pri tvorbe každého legislatívneho návrhu dobre poznali názor tých, ktorých zasahuje. Rovnako tomu bolo aj v tomto prípade, pričom rozhovory v Prešove sú pre nás rozhodne prínosom,“ uviedol podpredseda strany, ktorý je pod predmetným návrhom zákona podpísaný.

Zástupcovia menšín v Prešove svojou vôľou konštruktívne diskutovať na tému financovania ich kultúr potvrdili, že im snaha strany, vylepšiť v tomto smere ich situáciu, nie je ľahostajná. „Zástupcovia menšín sú pripravení, aby sa s nami spolupodieľali na vypracovaní finálnej podoby naozaj kvalitného zákona z dielne strany Most-Híd,“ zhodnotil na záver stretnutie v Prešove László Solymos. 

Galéria: 
Zdielať: