Most-Híd: Strana bude spolupracovať s primátorom Žiaru nad Hronom Petrom Antalom

Dohoda o spolupráci vznikla na základe intenzívnych rozhovorov medzi predsedom strany Bélom Bugárom a primátorom Petrom Antalom. Spúšťačom celého procesu boli skúsenosti z kampane v komunálnych voľbách v jeseni minulého roku.

Peter Antal kandidoval v roku 2014 na funkciu primátora Žiaru nad Hronom, avšak už od roku 2012 vykonával túto funkciu po abdikácii jeho predchodcu. Za veľmi krátky čas sa mu podarilo dosiahnuť v meste viacero pozitívnych zmien, čo obyvatelia mesta ocenili aj v minuloročných komunálnych voľbách. „Dôveru, ktorú som dostal od ľudí cením. Zároveň však cítim, že ak chcem niektoré veci posunúť vpred, komunálna úroveň už nestačí,“ zdôvodnil potrebu spolupráce komunálnej politiky s parlamentnou primátor Antal.

Rozhovory medzi ním a predsedom Most-Híd Bélom Bugárom začali počas kampane v komunálnych voľbách. Podľa Bugára je prioritou pre stranu Most-Híd už od jej vzniku prepájanie miestnej a celoštátnej úrovne. „Množstvo problémov, ktoré riešia starostovia či primátori, je priamo spojených s tým, o čom rozhodujú poslanci v parlamente,“ uviedol Bugár. Most-Híd má podľa neho záujem naďalej posilňovať odbornosť a kompetenciu v tejto agende. „Úprimne sa teším, že Peter Antal sa rozhodol s nami spolupracovať a som presvedčený o tom, že naša spolupráca bude úspešná,“ dodal na záver Bugár

Zdielať: