Lucia Žitňanská: Niektorí politici zabúdajú, že aj migranti sú ľudia

Lucia Zitnanska
Podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej sa premiér svojimi tvrdými vyjadreniami voči utečencom snaží prebiť fakt, že Slovensko dočasne prijme päťsto migrantov z Rakúska.

Premiér Robert Fico tento týždeň ohlásil víťazstvo nad Bruselom, keď namiesto 800 migrantov Slovensko poskytne azyl len stovke z nich, aj to na základe nášho výberu. Vyjadrenia o tom, ako chce chodiť po utečeneckých táboroch v Grécku a Taliansku a vyberať pre nás vhodných sto sýrskych kresťanov však považuje Lucia Žitňanská za absolútne nenáležité. „Premiér sa na tému migrantov vyjadruje, akoby to neboli ani ľudia. Nehovoriac o tom, že diskriminačný prístup na základe vierovyznania je neprijateľný,“ uviedla podpredsedníčka Most-Híd Lucia Žitňanská.

Podľa nej pritom sám premiér pred nedávnom tvrdil, že rozhodujúce by malo byť to, či sa jedná o ekonomických migrantov alebo ľudí, ktorí utekajú zo svojej krajiny v dôsledku strachu o holý život. „Namiesto toho, aby vláda komunikovala s občanmi, a predovšetkým s obyvateľmi Gabčíkova, v snahe rozptýliť ich obavy z príchodu päťsto imigrantov, ktorých dočasne príjmeme na základe dohody s Rakúskom, svojimi vyhláseniami Robert Fico len naďalej stupňuje obavy z ich neprispôsobivosti,“ dodala na záver Lucia Žitňanská. 

Zdielať: