Árpád Érsek: Smer sa konečne stotožnil s návrhom strany Most-Híd na podporu športu

Most-Híd oceňuje, že si predseda parlamentu osvojil návrh, podľa ktorého by rozvoju športu pomohlo vytvorenie postu štátneho tajomníka, pod ktorého by spadala agenda športu a mládeže na Slovensku.

Árpád Érsek, poslanec NR SR za Most-Híd, vyjadril svoju spokojnosť s plánmi, ktoré v súvislosti so zlepšením a skvalitnením situácie v slovenskom športe medializoval predseda NR SR Peter Pellegrini. Ten koncom minulého týždňa pred novinármi uviedol, že po voľbách by ministerstvo školstva mohlo uvažovať o tom, aby vznikol post štátneho tajomníka, o ktorom môže rozhodnúť nová vláda a tým by zanikla funkcia štátneho splnomocnenca pre šport.

„Iniciatíva pána Pellegriniho ma teší o to viac, že som sám za stranu Most-Híd ešte júli - aj tohto roku - v rámci pripomienok, ktoré považujem za dôležité zapracovať do nového zákona o športe zdôraznil aj potrebu vytvorenia postu štátneho tajomníka pre mládež  a šport na ministerstve školstva, pod ktorého by spadala celá agenda.  Som presvedčený, že ide o nevyhnutnosť pre zlepšenie práce a úsporu financií,“ reagoval poslanec za Most-Híd, podľa ktorého by sa takýmto krokom odstránila neefektívnosť a duplicita.

Zdielať: