Árpád Érsek: Stavebné povolenie na R7 je konečne na svete

Na úsek rýchlostnej cesty R7 Dunajská Lužná – Holice existuje už právoplatné stavebné povolenie, poslanec za Most-Híd verí, že s realizáciou komunikácie sa začne bez zbytočných prieťahov.

Árpád Érsek, poslanec NR SR za Most-Híd požiadal prostredníctvom interpelácie ministra dopravy Jána Počiatka o aktuálne informácie vo veci začatia výstavby rýchlostnej komunikácie R7 a diaľnice D4. Šéf rezortu mu v odpovedi napísal, že ministerstvo má už k dispozícii stavebné povolenie na úsek R7 Dunajská Lužná – Holice.

„Podľa Jána Počiatka toto stavebné povolenie už nadobudlo právoplatnosť, konkrétne ku 5. novembru 2015. O to viac dúfam, že bez zbytočného otáľania a prieťahov sa konečne začne s výstavbou,“ reagoval Árpád Érsek s tým, že podľa dotknutých obyvateľov južného Slovenska už realizácia tak potrebnej infraštruktúry ďalší odklad neznesie.

„Verím, že ministerstvo urobí všetky kroky k tomu, aby platilo to, čo minister potvrdil na stretnutí s dotknutými starostami v Čilistove ešte v januári 2015, a to, že s realizáciou výstavby by sa mohlo začať už na budúci rok,“ dodal poslanec za Most-Híd. 

Poslanci NRSR: 
Zdielať: