Árpád Érsek: Kompa je dobrý kšeft pre súkromnú firmu

Érsek Árpád/ Arpád Érsek
Na piatkovej mimoriadnej schôdzi NR SR poslanec za Most-Híd počas rozpravy upozornil, že rezort životného prostredia doteraz nevysvetlil ako prebehol výber prevádzkovateľa kompy.

Na to, že od 1.júla prevádzkuje kompu z Vojky do Kyselice firma Ponton City a už nie štátny podnik Slovenský vodohospodársky podnik, pričom spoločnosť Ponton City počas verejného obstarávania nespĺňala viacero podmienok a mala byť vylúčená zo súťaže, upozornil poslanec NR SR za Most-Híd Árpád Érsek aj v dnešnej parlamentnej rozprave. „Táto firma v rámci svojich činností v obchodnom registri nemala zapísanú takú činnosť , na základe ktorej by mohla kompu prevádzkovať,“ pripomenul poslancom v pléne Érsek.

Napriek tomu, že poslanec za Most-Híd považuje novú kompu za užitočnú, ani jej zväčšená kapacita či modernejšie prevedenie podľa jeho slov nič nemení na tom, že jej prevádzka je predražená: „Kým donedávna kompu prevádzkoval štátny podnik za 700-tisíc eur ročne, tak dnes dostáva súkromná firma zo štátneho rozpočtu 1,65 milióna eur ročne, čo je dvakrát viac peňazí.“

Árpád Érsek ešte 5. novembra 2015 ako prvý za stranu Most-Híd upozornil na plytvanie štátnych prostriedkov, pričom spochybnil priebeh verejného obstarávania na prevádzkovanie kompy a v tejto súvislosti interpeloval ministra Žigu. „Minister doteraz, ani dnes na mimoriadnej schôdzi, dostatočne nevysvetlil sporný priebeh výberu prevádzkovateľa kompy, ktorým sa stala súkromná firma. A zdá sa, že takto získala dobrý kšeft,“ dodal Árpád Érsek.

Poslanci NRSR: 
Zdielať: