Most-Híd: Ak sa chce, tak sa dá

Predstavitelia strany Most-Híd pripravili návrh zákona o zvýšení platov učiteľov. Na mimoriadnom školskom výbore chcú, aby vláda a učitelia dospeli k dohode a v skrátenom legislatívnom konaní prijali spomínaný zákon.

Premiérove vyjadrenia, že pre učiteľov už nič urobiť nemôže sú podľa predsedu Most-Híd Bélu Bugára zavádzajúce. „Len pripomeniem situáciu spred 6 rokov, kedy vláda Roberta Fica prijímala zákon o dvojitom občianstve niekoľko týždňov pred voľbami. Preto to považujem len za výhovorky. Platí ak sa chce, tak sa dá,“ vyhlásil Béla Bugár. Dnes preto strana Most-Híd pripravila návrh zákona na zvýšenie platov učiteľov, s ktorým ide na školský výbor. „Do návrhu stačí dopísať sumu a v skrátenom legislatívnom konaní ho predložiť do parlamentu. Všetko sa stihne, ak to bude chcieť premiér a vláda,“ doplnil Béla Bugár.

Podľa poslanca Árpáda Érseka je to správna cesta. „Zasadnutie pléna bez toho, aby rokoval o konkrétnom návrhu by bolo len prázdnym mlátením slamy s vopred nulovým výsledkom,“ uviedol Érsek. Most-Híd chce využiť výbor nato, aby sa diskutovalo o merite veci a snažilo dospieť k dohode. „Najväčšia zodpovednosť je ale na poslancoch vládnej strany Smer, ktorá jediná je schopná túto situáciu riešiť, ak samozrejme bude chcieť,“ dodal na záver Árpád Érsek.

Zdielať: