Most-Híd: Zdravotníctvo a školstvo potrebujú zásadné zmeny

Strana Most-Híd podporila svojimi podpismi zvolanie mimoriadnej schôdze k situácii v zdravotníctve a školstve, ktorú dnes iniciovali opozičné parlamentné strany.

V uplynulých dňoch sa uskutočnilo mimoriadne rokovanie výboru k téme školstvo, ktoré však neprinieslo želané výsledky. „Vláda ukázala, že naďalej nechce riešiť zlú situáciu v školstve a zdravotníctve. Som presvedčený, že ak by vláde skutočne záležalo na zmenách v týchto rezortoch, tak by nemala problém podporiť viaceré návrhy, s ktorými prišla opozícia vrátane strany Most-Híd,“ vyhlásil predseda Most-Híd Béla Bugár. Zvolaním mimoriadnej schôdze chce strana podľa Bugára poukázať na potrebu systémových a koncepčných zmien v týchto rezortoch.

Béla Bugár neočakáva na schôdzi zmenu postoja či priznanie zodpovednosti strany Smer za neutešený stav, v ktorom sa oba rezorty nachádzajú. „Je však potrebné pripomenúť, že Smer vládol z uplynulých desiatich rokov osem rokov, preto za súčasný stav sú zodpovední práve jeho predstavitelia,“ uviedol Bugár. Mimoriadna schôdza by však podľa neho nemala byť len o minulosti, ale predovšetkým o predstavovaní riešení týchto problémov. „Občianska vízia je jedným z najlepších a najkomplexnejších programov, ktorý ponúka systémové zmeny aj v týchto oblastiach,“ uzavrel Bugár.

Zdielať: