Najbližšie k uzavretiu dohody je strana Most-Híd

Strana Most-Híd sa snaží o vytvorenie proeurópskej koalície v Bratislavskom kraji, pričom jej lídrom by mal byť exminister kultúry Daniel Krajcer.

Kandidatúru v Bratislavskom kraji ohlásilo už viacero kandidátov na župana, no stále je nejasný postoj vládnych strán, ako budú postupovať. Najbližšie k uzavretiu dohody je strana Most-Híd. „Momentálne prebiehajú intenzívne rokovania medzi stranami Most-Híd, SKOK – Európski liberálni demokrati a Stranou Zelených o spoločnom postupe v našom kraji. Naším spoločným kandidátom na post župana by mal byť Daniel Krajcer,“ uviedol bratislavský krajský predseda László Sólymos. Chcú však podľa neho rokovať aj s ďalšími  vládnymi stranami o jeho prípadnej podpore. 

Pre Most-Híd je podľa neho dôležitá najmä jednoznačná proeurópska orientácia nielen samotného kandidáta, ale aj ostatných strán, s ktorými pôjdu do volieb. „Všetci vidíme, že na európskej úrovni sa začala veľmi silná diskusia o ďalšom smerovaní únie. Na to, aby Slovensko malo v tejto téme jasný a jednotný postoj, že chceme patriť do jadra únie, potrebujeme konsenzus nielen na úrovní vlády, ale aj regiónov,“ priblížil dôvody takéhoto postupu Sólymos. Zároveň potvrdil, že táto koalícia je otvorená pre ďalšie subjekty, ktoré majú podobné zmýšľanie a záleží im na budúcnosti Bratislavského kraja. 

Zdielať: