Vyhlásenie Republikovej rady strany MOST-HÍD k situácii v koalícii

Vyhlásenie Republikovej rady strany MOST-HÍD k situácii v koalícii

Strana Most-Híd vstupovala do tejto vládnej koalície a vlády preto, aby sme mohli plniť náš program. Proeurópska a proatlantická orientácia Slovenska, budovanie právneho štátu, rozvoj regiónov a podnikateľského prostredia, napĺňanie práv menšín, to všetko sú naše dlhodobé priority, o ktoré sa strana Most-Híd usiluje už od svojho vzniku. Sme si od začiatku vedomí toho, že bezpečnosť Slovenska ako aj kvalita životnej úrovne jeho občanov spočíva v spolupráci s najsilnejšími krajinami EÚ - Nemeckom a Francúzskom.

Sme takisto presvedčení o tom, že zodpovednosťou tejto vlády a všetkých koaličných partnerov je napĺňanie Programového vyhlásenia vlády. K tomu je však nevyhnutné, aby koaličné strany mali medzi sebou vzájomnú dôveru a dokázali garantovať základnú politickú stabilitu. Občanom sme sľúbili stabilnú vládu a je našou zodpovednosťou tento náš sľub aj dodržať.

Sme si vedomí toho, že táto vládna koalícia vznikla spojením troch hodnotovo rozdielnych strán. Aj napriek tomu nás spája jeden spoločný cieľ a tým je zlepšenie života ľudí na Slovensku. Preto akékoľvek uprednostňovanie osobných, ale aj straníckych cieľov pred záujmami krajiny a jej občanov  považujeme za hazardovania s budúcnosťou Slovenska.

Je zodpovednosťou všetkých predstaviteľov týchto strán, aby sa pokúsili dosiahnuť v čo najkratšom čase dohodu. Opak by spôsobil pokračovanie deštrukcie a stratu dôveryhodnosti celej vlády. Zároveň vyjadrujeme presvedčenie, že rozumné a prijateľné kompromisy pre všetky zúčastnené strany dokáže priniesť len konštruktívna diskusia za rokovacím stolom tak, aby táto vláda mohla dokončiť svoj štvorročný mandát, ktorý dostala od voličov.

 

 

 

Zdielať: