Výzva k zodpovednosti pri voľbách do VÚC

Strana Most-Híd ako občianska strana reprezentujúca princípy slobody, demokracie a občianskej rovnosti rešpektuje vysoký záujem občanov kandidovať vo voľbách do VÚC na post predsedov samosprávnych krajov. Na strane druhej vidí aj rastúcu podporu extrémistickým politikom a stranám na Slovensku, ktoré tieto hodnoty odmietajú, dokonca priamo proti nim bojujú.

Skúsenosti z posledných regionálnych volieb, keď bol v Banskobystrickom samosprávnom kraji zvolený za predsedu kraja Marián Kotleba, ako aj z parlamentných volieb, keď sa jeho strana dostala do parlamentu, jednoznačne nabádajú k opatrnosti.

Chceme preto vyzvať všetkých demokraticky zmýšľajúcich kandidátov, predovšetkým v Banskobystrickom a Nitrianskom samosprávnom kraji, k zodpovednosti. Ak budú vidieť, že ich kandidatúra napriek vynaloženému úsiliu nemá šancu na úspech, mali by radšej podporiť iného demokraticky zmýšľajúceho kandidáta.

Most-Híd považuje extrémizmus za veľmi nebezpečný fenomén, ktorý však môžeme poraziť len všetci spoločne a to zodpovedným prístupom každého z nás. Most-Híd a jeho kandidáti v župných voľbách sa k takémuto prístupu zaväzujú.

 

 

 

Zdielať: