Most-Híd víta, že Ústavný súd SR začal konať vo veci daňových licencií

Z iniciatívy strany Most-Híd skupina opozičných poslancov NR SR napadla na Ústavnom súde (ÚS) SR novelu zákona o dani z príjmov, ktorú parlament schválil ešte v novembri minulého roka.
Od roku 2015 majú totiž firmy podľa novej právnej úpravy platiť daňové licencie, a to aj vtedy, keď nedosiahnu zisk. Tento mesiac Ústavný súd SR toto podanie prijal na ďalšie konanie. „Po petičných akciách, ktoré nepresvedčili vládu, že zákon o tzv. daňových licenciách je zlý, strana Most-Híd víta, že sa Ústavný súd SR touto vecou začal zaberať,“ vyhlásil podpredseda strany Most-Híd, Ivan Švejna, ktorý zozbieral podpisy 35 poslancov, aby využil poslednú inštanciu, ktorá by rozhodla o protiústavnosti predmetnej novely.
„Ústava deklaruje, že občania majú právo na slobodnú voľbu povolania, prípravu naň, ako aj na právo podnikať, pričom Slovenská republika má chrániť a podporovať hospodársku súťaž. Daňové licencie sú však podľa strany Most-Híd poplatkom za uplatňovanie tohto ústavou garantovaného práva,“ vysvetlil Švejna, ktorý aj na pôde NR SR opakovane upozorňoval, že novela zákona o dani z príjmov poškodzuje podnikateľské prostredie a bude mať negatívny dopad najmä na malých a stredných podnikateľov.
zdroj: most-hid.sk

Zdielať: