József Nagy podporil protest pred nemocnicou v Nitre

Ľudia vyjadrili svoj nesúhlas so spoplatnením parkovísk pred nemocnicami v ďalšom slovenskom meste. Občianski aktivisti v rámci série protestných zhromaždení proti spoplatneniu parkovísk pred nemocnicami a zdravotníckymi zariadeniami sa v stredu 12. marca 2014 zišli v ďalšom slovenskom meste – tentoraz v Nitre.
Na parkovisku pred tamojšou fakultnou nemocnicou verejne vyzvali občanov na podpísanie petície proti tomu, aby boli parkovacie miesta pred nemocnicami a zdravotníckymi zariadeniami spoplatnené. Rovnako, ako na proteste v Bratislave a Dunajskej Strede, prišiel aj do Nitry aktivistov podporiť József Nagy, poslanec NR SR za stranu Most-Híd.
„Do NR SR na marcovú schôdzu parlamentu sme už podali návrh zákona, ktorým chceme dosiahnuť zákaz spoplatnenia parkovísk pri nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Najdôležitejší je totiž pacient, ktorý si platí zdravotné poistenie za zdravotnú starostlivosť a preto si myslíme, že tieto parkoviská by mali byť pre nich zadarmo,“ povedal József Nagy počas protestu v Nitre.

)
Poslanec Most-Híd, ktorý už pred mesiacom vyzval premiéra Roberta Fica, aby sám prišiel s návrhom zákona, ktorý zakáže spoplatnenie parkovísk pre nemocnicami a zdravotníckymi zariadeniami v tejto súvislosti zdôraznil, že ide o celoslovenský problém. „Nechceme, aby to dopadlo tak, že občania si budú platiť v nemocniciach pomaly aj za používanie výťahov,“ dodal József Nagy.
Zdroj: most-hid.sk

Zdielať: