József Nagy a Gabriel Csicsai: Chceme zákon proti plateniu parkovného pred nemocnicami

Poslanci NR SR strany Most-Híd tvrdia, že na Slovensku by mal byť zákon, ktorý skoncuje s vyberaním parkovného pri nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach.
Témou, ktorá už dlhodobo rezonuje na Slovensku, je spoplatnenie parkovísk pred nemocnicami. Ľudia sú právom nahnevaní, že pri návšteve lekára či chorého príbuzného musia platiť za parkovanie. Spisujú petície, ktorými vyjadrujú svoj jednoznačný nesúhlas s takýmito praktikami. V Bratislave takto vyzbierali už vyše  tisíc podpisov, v okresnom meste Dunajská Streda dokonca svojim podpisom protest proti spoplatneniu parkovísk už vyjadrilo viac ako 6000 nespokojných ľudí. Treba však dodať, že ide o problém, ktorý sa  týka aj ďalších slovenských miest.
Poslanci NR SR strany Most-Híd József Nagy a Gabriel Csicsai, ktorí intenzívne poukazujú na škandalózne spoplatnenie parkovacích miest pred dunajskostredskou nemocnicou, sú presvedčení, že situáciu musí vyriešiť zákon. „Ten by mal garantovať, že parkoviská vo vlastníctve štátu, samosprávneho kraja alebo obce pri zdravotníckych zariadeniach by mali byť pre pacientov bezplatné,“ tvrdia poslanci strany Most-Híd, pričom Jozsef Nagy v tejto súvislosti vyzýva  premiéra Roberta Fica, aby spomínaný zákon jeho vláda predložila na marcovej parlamentnej schôdzi. „V opačnom prípade som sám pripravený takýto návrh zákona predložiť,“ dodáva József Nagy.
József Nagy a Gabriel Csicsai k situáciu s výberom parkovného pred nemocnicami: 

Zdroj: most-hid.sk
 

Zdielať: