Gábor Gál: Štát je v prípade útoku údajných neonacistov v Nitre pomalý

Podľa poslanca Most-Híd je nepochopiteľné, že polícii trvalo dlhé mesiace, kým vzniesla obvinenie.

 

Útokom na ľudí pred podnikom v Nitre, ktorý sa stal ešte začiatkom októbra, sa majú v parlamente zaoberať ústavnoprávny a brannobezpečnostný výbor. Mimoriadne rokovanie výborov iniciovali opoziční poslanci Gábor Gál (Most-Híd), Miroslav Kadúc (OĽaNO) a nezaradení Daniel Lipšic a Radoslav Procházka.

 

Na brannobezpečnostný výbor chcú zavolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara, na ústavnoprávny generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Polícia páchateľov zrejme pozná, pretože útok na bezbranných hostí zaznamenali kamery.

 

Na potrebu konania prokuratúry upozornil poslanec za Most-Híd Gábor Gál. „Generálny prokurátor by už konečne mal povedať, prečo ani po takmer štyroch mesiacoch prokuratúra nevzniesla obvinenie,“ povedal ešte v utorok 28. januára Gábor Gál, pre ktorého je nepochopiteľné, že štát dlhé mesiace nebol schopný vykonať ani základný procesný úkon. „Dokazovanie bude o to ťažšie, čím dlhší čas od skutku uplynie,“ pripomenul včera poslanec strany Most-Híd.  

 

Slovenské médiá útok v Nitre pripisujú neonacistom, ktorí  terorizujú tamojší študentský bar. Jeho majiteľovi páchatelia v októbri zlomili nohu a dvoch ľudí dokopali do bezvedomia. Problémy s extrémistami tam majú vraj viac ako rok. 

 

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Nitre vzniesol obvinenie až v utorok 28. januára 2014, iba deň po zverejnení šokujúceho videa, na ktorom je útok zachytený.

 

Zdroj: SITA/most-hid.sk

Foto: amikassa.sk

Zdielať: