Pre začatie prác na cestách R7 a D4 vytýčili termín

"Termín začatia prác by mohol byť na jeseň budúceho roka," povedal bývalý štátny tajomník rezortu dopravy Árpád Érsek.

 

Do začiatku roka 2015 by ministerstvo dopravy malo mať právoplatné územné rozhodnutie na všetky úseky rýchlostnej cesty R7 a diaľnice D4.  Práce na rýchlostnej ceste aj diaľnici tak chcú začať koncom roku 2015. Na utorňajšom stretnutí s predstaviteľmi samospráv obcí dotknutých výstavbou R7 a D4, ktorú inicioval poslanec NR SR strany Most - Híd Árpád Érsek, to povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

 

"Pre ľudí, ktorí pravidelne cestujú z južného Slovenska do Bratislavy a späť, je výstavba rýchlostnej cesty mimoriadne dôležitá. S ministrom sme sa dohodli, že termín začatia prác komunikácie z finančných prostriedkov PPP projektov by mohol byť na jeseň budúceho roka," prezradil Érsek s tým, že nová cesta sa napojí na diaľnicu D1 a stretne sa aj s diaľnicou D4. Dodal, že výstavba sa začne medzi obcami Dunajská Lužná a Holice.

 

Predbežné odhady stavebných nákladov odhadol minister dopravy na 1,5 miliardy eur, no zdôraznil, že odhady budú môcť spresniť až po ukončených územných konaniach na niektorých ďalších úsekoch. Ďalšie náklady budú súvisieť aj s majetkovo-právnym vysporiadaním, ktoré Národná diaľničná spoločnosť odhaduje na 300 miliónov eur pri D4 a približne 100 miliónov eur pri R7.

 

S termínom začatia stavebných prác vyjadrila svoju spokojnosť aj starostka bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice Alžbeta Ožvaldová (Most-Híd). "Ak projektová dokumentácia pre D4 dobehne pripravenú projektovú dokumentáciu pre R7, nemáme nič proti tomu, aby začali spoločnou výstavbou. Jediná prosba z našej strany je, nech R7 začnú stavať od úseku Holice do Bratislavy alebo aj opačne," povedala Ožvaldová, podľa ktorej je dôležité napojenie na D1, prípadne na D4. Starostka zdôraznila, že ľudia by mali mať dve možnosti, ako sa dostať do Bratislavy, čím by sa súčasná cesta odbremenila.

 

Árpád Érsek, poslanec NR SR strany Most-Híd, ešte v októbri inicioval stretnutie tých starostov a primátorov so šéfom rezortu dopravy Jánom Počiatekom, ktorých sa týka budovanie rýchlostnej komunikácie R7 a diaľnice D4.

 

Zdroj: SITA/TASR/most-híd.sk

Zdielať: