Voľby do VÚC: Kompletný zoznam kandidátov

Vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov (vyšších územných celkov), ktoré sa uskutočnia v sobotu 9. novembra 2013, sa o hlasy voličov na Slovensku budú uchádzať viacerí kandidáti na župných poslancov zo strany Most – Híd.

 

Ide o ľudí, ktorí sú známi nielen v rámci jednotlivých regiónov, ale mnohí aj v celoslovenskom meradle. Okrem aktuálnych poslancov slovenského parlamentu či starostov obcí, figurujú na kandidátkach aj zástupcovia širokého spektra rôznych profesií: ekonómovia, manažéri, lekári, inžinieri, právnici, učitelia či podnikatelia. Do zastupiteľstiev VÚC za stranu Most – Híd kandiduje na post poslancov spolu 89 kandidátov; 70 mužov a 19 žien.

 

Okrem poslancov si už túto sobotu budú ľudia voliť aj svojich županov. V tejto súvislosti poslanec Národnej rady SR za Most-Híd, bývalý minister životného prostredia József Nagy, kandiduje na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja. V ďalších krajoch Slovenska sa Most -  Híd dohodol na podpore spoločného kandidáta na župana s podporou viacerých politických subjektov.

Kandidáti na poslancov a predsedov VÚC s podporou strany Most – Híd podľa krajov:

 

Bratislavský kraj >>>

 

Trnavský kraj >>>

 

Nitriansky kraj >>>

 

Trenčiansky kraj >>>

 

Žilinský kraj >>>

 

Banskobystrický kraj >>>

 

Prešovský kraj >>>

 

Košický kraj >>>

 

 

 

Zdielať: