Obdobie stagnácie musí skončiť

Hlavnou témou sobotňajšieho rokovania Republikovej rady Most-Híd bude ďalší postup strany v predvolebnom roku, ako aj vnútropolitická situácia.

Podľa podpredsedu strany Lászlóa Solymosa Slovensko potrebuje po voľbách zmenu, keďže stagnácia krajiny trvá už veľmi dlho. „Mnohé negatívne rozhodnutia vlády Smeru poškodili ľuďom na Slovensku. Problémy sa neriešia systémovo, vládny Smer uprednostňuje marketingové riešenia,“ povedal László Solymos. Republiková rada sa preto bude venovať aj otázke ďalšieho postupu strany necelý rok pred parlamentnými voľbami. „Chceme a musíme dať voličom takú ponuku, ktorá ich presvedčí o tom, že to vieme robiť lepšie. Že máme systémové riešenia, ktoré prinesú reálne zlepšenia ich životov,“ doplnil Solymos.  Zároveň je presvedčený o tom, že Slovensko môže opäť rásť. Na to, aby to tak bolo sú však potrebné dve dôležité veci – kvalitný program a schopnosť spolupracovať. „Most-Híd dokázal, že vie spolupracovať a má aj kvalitný programový dokument Občianska vízia,“ doplnil Solymos. 

O atraktivite politiky Most-Híd v regiónoch hovorí podľa neho aj to, že pred sobotňajším rokovaním Republikovej rady vstúpili do strany viacerí starostovia. Do strany Most-Híd vstupuje Árpád Petrík, starosta Malých Trakian a Aladár Bari  z Radnoviec. Ďalej ako podporní členovia vstupujú starostovia Lehníc a Blatnej na Ostrove. Most-Híd má vo svojom programovom dokumente Občianska vízia množstvo systémových návrhov pre rozvoj vidieka. Zároveň pripravuje nový projekt pod názvom „Moja dedina“, ktorý má pomôcť zachovať životaschopnosť a atraktívnosť života v obci. 

Zdielať: