Okresná konferencia v Turci

V pondelok 27. januára sa konala vo Vrútkach výročná konferencia organizácie strany Most - Híd okresov Martin a Turčianske Teplice. 

 

Tradičná priateľská, až rodinná atmosféra, na ktorú sú členovia a sympatizanti strany v Turci zvyknutí, bola tentoraz prikorenená „do pracovna“ vážnosťou tém, ktoré sa riešili. Po správe o minuloročnej činnosti, ktorá predsedovi Zoltánovi Lengyelovi vydala na tri strany obsažného textu, prišli na rad prioritné udalosti, čakajúce nás tento rok: prezidentské, europarlamentné a komunálne voľby a ich príprava na stranícko-regionálnej úrovni. Krajský podpredseda František Molnár okrem iného zdôraznil, že je mimoriadne dôležité voliť nášho prezidentského kandidáta Pavla Hrušovského už v prvom kole. Účastníci neobišli ani hodnotenie minuloročných volieb do VÚC a zazneli viaceré apely na zásadnejšiu mobilizáciu všetkých síl vo všetkých  tohtoročných voľbách.

 

Prezentácia strategického dokumentu Vízia 2016 bola vypočutá mimoriadne  pozorne a dala aj viaceré podnety na diskusiu. V nej okrem iného rezonovala aj úloha trvale spolupracovať s Maďarským klubom a ostatnými národnostnými menšinami organizovanými v okrese Martin a Turčianske Teplice. Účasť okresného predsedu z Liptovského Mikuláša  Milan Burčíka a oravského koordinátora Františka Štajera bola potvrdením spolupráce našich regiónov aj do budúcnosti. 

 

Účastníci konferencie, vrátane hostí z Bratislavy Igora Ballu a Štefana Sviteka pokračovali v neformálnej diskusii a priateľskej zábave pri živej muzike.

 

Galéria z podujatia tu>>>

 

 

Zdielať: