Po Slovensku jazdia „Vlaky zdravia“, kde vám zmerajú tlak a skontrolujú srdce

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek dnes využil možnosť a v rámci pracovnej cesty do Galanty si nechal zmerať krvný tlak v jednom z Vlakov zdravia. Tie až do konca budúceho týždňa jazdia po Slovensku. Rovnakú možnosť má aj cestujúca verejnosť v rámci tohto mesačnej akcie SPOLU chránime Vaše srdcia. Priamo vo vybraných vlakoch ZSSK si ľudia počas svojej cesty môžu nechať odmerať krvný tlak, cholesterol, cukor aj srdcovú arytmiu.

„Je to výborná príležitosť nechať si preveriť svoj zdravotný stav. Nič to nestojí, dokonca som rád, že viem, ako na tom zdravotne som. Vyzývam preto aj ostatných cestujúcich, aby sa pridali a nechali si skontrolovať svoje hodnoty srdca či tlaku vo vlakoch zdravia na našich tratiach,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Vlaky zdravia budú premávať počas celého septembra na trati Bratislava – Košice a späť, konkrétne tri dni v každom týždni. Celkovo ich je 12 a posledný vlak zdravia vyrazí na trať 28. septembra.

Odborníci si zároveň  na zdravie Slovákov posvietia aj priamo na vlakových staniciach v Bratislave, Košiciach a vo Zvolene. Záujemcom zdarma zmerajú krvný tlak, cholesterol, cukor a srdcovú arytmiu, vďaka čomu spoznajú svoje riziko vzniku srdcovocievnych ochorení. Cieľom akcie SPOLU chránime Vaše srdcia je zvýšiť záujem ľudí o svoje zdravie a predchádzať tak srdcovocievnym ochoreniam, ktoré patria na Slovensku k najčastejším.     

Viac informácií o akcii nájdete: https://www.presrdce.eu/

Zdielať: