Poslanci Most-Híd pravdepodobne zachránili pre galantskú nemocnicu takmer 700-tisíc eur

Gábor Gál a Ervin Chomča žiadali o okamžité zrušenie sporného tendra zo 6. februára.
Poslanci zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) za stranu Most-Híd, Gábor Gál a Ervin Chomča nedávno upozornili na sporný tender, ktorý vypísalo 6. februára 2014 vedenie nemocnice v Galante. Išlo o tender na zaobstaranie komplexného nemocničného informačného systému v hodnote 688 260 eur. Gábor Gál s Ervinom Chomčom žiadali o okamžité zrušenie tohto tendra, vedenie nemocnice po iniciatíve poslancov Most-Híd, tender zrušilo.
„Je známe, že galantská nemocnica dlhodobo zápasí s finančnými problémami a trnavský VÚC, ktorý je jej 100-percentným akcionárom, ešte koncom minulého volebného obdobia schválil uznesenie, na základe ktorého hľadá pre nemocnicu nového strategického partnera. V danej situácii, sme preto považovali takmer 700-tisícovú investíciu, za absolútne scestnú,“ vysvetlil Gábor Gál, ktorý spolu s Ervinom Chomčom požiadali vedenie nemocnice, ako aj predsedu TTSK Tibora Mikuša, o okamžité zrušenie tendra.
„Keďže nemocnici v Galante môže pomôcť iba zásadná systémová zmena jej vedenia, alebo kapitál nového a silného súkromného subjektu, kúpa nového informačného systému by bola doslova mrhaním peňazí. Situáciu v nemocnici budeme intenzívne sledovať aj po zrušení tendra a urobíme všetko preto, aby prípadný každý ďalší podobný nevýhodný obchod bol zastavený. Zároveň žiadame verejnosť, aby pokiaľ budú mať ľudia vedomosti, že sa v galantskej nemocnici dejú či plánujú nezmyselné či netransparentné investície, informovali poslancov Most-Híd. Nebudeme tolerovať nič, čo by už aj tak dosť zlú situáciu nemocnice mohlo ešte viac zdramatizovať a zhoršiť, “ zdôraznil Gábor Gál.
Zdroj: most-hid.sk
Foto: nemocnica-galanta.sk

Zdielať: