Prvá Republiková rada ženskej organizácie Idea

Dnes, 11. decembra  sa v Bratislave uskutočnila prvá Republiková rada ženskej organizácie Idea, na ktorú boli pozvané všetky členky organizácie.

 

Na úvod s prejavmi vystúpili dvaja hostia, predseda strany Most-Híd Béla Bugár a riaditeľka Aliancie žien Katarína Farkašová. Prítomné členky privítala a správu o polročnej činnosti organizácie predniesla Alžbeta Ožvaldová. 

 

Následne prebehla voľba nového predsedníctva Idey. Za predsedníčku bola zvolená Alžbeta Ožvaldová, ktorá je jednou zo zakladateliek organizácie a od začiatku viedla jej činnosť. Ďalšími členkami predsedníctva sa stali Zuzana Csadyová, Ľubica Kováčová, Petra Nagyová-Džerengová, Irén Sárközy a Andrea Vitkóová. Nové predsedníctvo navrhlo rámcový program na rok 2014, ktorý bol jednohlasne schválený účastníčkami Republikovej rady. Okrem toho schválili aj stanovy a politický program Idey. 

 

Idea  je ženskou organizáciou strany Most-Híd, ktorá bola založená v júni 2013 a vytvára fórum pre všetky aktívne ženy. V roku 2014 bude organizácia Idea organizovať široké spektrum aktivít vrátane odbornej konferencie na tému kvóty pre ženy.

 

Galériu si môžete pozrieť tu>>>

 

Zdielať: