PURT má za sebou ďalší úspešný mesiac

Purt logó
Na aprílovej schôdzi gemerského PURT-u sa zúčastnilo zo všetkých doterajších stretnutí najviac dedín a rekordný počet aktivistov.

Na stretnutí, ktoré sa tento krát uskutočnilo v obci Vlkyňa, zúčastnení vyhodnotili úspešné projekty posledného obdobia organizácie. Aktivisti sa zapojili do rôznych aktivít, na ktorých sa angažovali od terénnych prác, až po sadenie stromov. Prispeli rôznymi malými prácami k zlepšeniu života miestnych. PURT zároveň pomohol založiť novú civilnú mimovládnu organizáciu.

„Som veľmi rád, že nás bolo toľko. To poukazuje na to, že zrejme robíme našu prácu dobre. V posledných mesiacoch sa nám prakticky všetko podarilo, čo sme si predsavzali, samozrejme aj vďaka vytrvalej práci našich aktivistov. Ďalej ma teší, že čím ďalej, tým viac sa nám darí spolupracovať s viacerými starostami, ktorí priznávajú tiež, že aktivity PURT-u majú zmysel a sú potrebné.

PURT pokrýva prakticky celú južnú časť Gemeru a sme prítomní aj vo viacerých obciach v novohradskom regióne,” povedal István Vavrek, starosta Rimavskej Seče za Most-Híd a predseda PURT-u.

Organizácia bude nasledujúce mesiace pokračovať v doterajšej práci, jeho aktivisti plánujú vo viac ako pätnástich obciach skrášliť okolie malými prácami, a organizovať rôzne kultúrne podujatia.  Most-Híd naďalej s radosťou spolupracuje s PURT-om, keďže jeho prácu považuje za dôležitú, dokonca pre zlepšenie životnej úrovne občanov žijúcich v južných regiónoch za nenahraditeľnú.

„Cítim, že naša cesta je správna, že neuskutočňujeme len projekty, ale budujeme aj spoločnosť. Na druhý deň stretnutia sme zorganizovali priateľský futbalový turnaj v Abovciach, na ktorom sa zúčastnilo osem mužstiev zo susedných obcí. PURT je v našich krajoch všade známy. Je to dobré znamenie, na základe ktorého by sme sa chceli rozvetviť aj do okolitých regiónov” – zdôraznil István Vavrek

 

Zdielať: