Radšej garáže pre poslancov, ako škôlky pre deti?

Strana Most-Híd zverejnila ďalšie kampaňové video, v ktorom porovnáva výdavky vládnej strany Smer na zbytočné a predražené garáže pod Bratislavským hradom s výdavkami na rozširovanie kapacít materských škôl.

Doteraz zverejnené náklady na výstavbu garáži pod Bratislavským hradom dosiahli hodnotu viac ako 11 miliónov eur. Vláda vo svojich sociálnych balíčkoch vyčlenila 15 miliónov eur na rekonštrukciu a rozširovanie kapacity škôlok. Podľa údajov ministerstva školstva o príspevok požiadalo 450 žiadateľov, vláda však môže vyhovieť len 150 žiadateľom, teda len jednej tretine z celkového počtu. Ak by to vláda so svojou sociálnou politikou myslela vážne, a nielen ako predvolebný ťah, na rozširovanie kapacít materských škôl by vyčlenila oveľa viac prostriedkov.

Vyše 11 miliónov eur na nepotrebné a predražené garáže pod Bratislavským hradom, ktoré navyše stavia neslávne známa firma Váhostav, sú vyhodenými peniazmi, z ktorých obyvatelia Slovenska nebudú mať žiaden úžitok. Aj tento príklad ukazuje, že skutočné priority vládnej strany Smer nie sú sociálne opatrenia pre ľudí. Strana Most-Híd je presvedčená, že rozumná vláda by mala investovať do budúcnosti.

Videá: 
Radšej garáže pre poslancov, ako škôlky pre deti
Zdielať: