Slovensko sa predstavuje na EXPO 2017 ako turisticky príťažlivá krajina

Slovensko sa na výstave EXPO 2017 v kazašskej Astane predstavuje ako krajina dobrých nápadov. Najpopulárnejšie turistické produkty našej krajiny, s dôrazom na kúpeľníctvo a poznávacie zájazdy, boli na výstave prezentované v rámci Národného dňa Slovenskej republiky. Kazašskí hostia sa zaujímali aj o bližšie kontakty so subjektami cestovného ruchu, možnosti dopravy na Slovensko a vízový režim.

„Naša krajina ponúka bohaté príležitosti na trávenie voľného času. Som rád, že kazašské turistické firmy prejavili živý záujem o naše prírodné a kultúrne bohatstvo,“  povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR. 
Rokovania s predstaviteľmi Medicínskeho centra služobného úradu prezidenta Kazachstanu otvorili možnosti spolupráce so slovenskými kúpeľmi v rámci liečebných pobytov zamestnancov kazašských podnikov a firiem.  
Kazachstan, rozlohou deviata najväčšia krajina na svete, patrí medzi stredoázijských ekonomických lídrov. Jeho zemepisné a súčasné ekonomické  postavenie sú predpokladom zaujímavej spolupráce s týmto štátom v oblasti turizmu. Svetová výstava EXPO 2017 v Astane potrvá do 10. septembra. Trvalou súčasťou slovenskej expozície bude cestovný ruch ako príležitosť ukázať to najlepšie z našej krajiny.    

Zdielať: