Smer pri schránkových firmách hrá len o čas

Lucia Zitnanska
Podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej by mala vláda prezidentom vrátený zákon prepracovať tak, aby bol v súlade s uznesením parlamentu.

Vo vystúpení v rozprave o vrátenom zákone Lucia Žitňanská zdôraznila, že nie je žiadny racionálny dôvod, aby sa zákon o schránkových firmách netýkal aj ďalších oblastí, kde sú využívané verejné zdroje. „Vidíme, ako schránkové firmy fungujú pri verejnom obstarávaní a nie je dôvod si myslieť, že v ostatných oblastiach verejných financií je to inak. Zvlášť, keď,“ uviedla podpredsedníčka Most-Híd Lucia Žitňanská.

 

Podľa poslankyne je všetkým zrejmé, že dobrý zákon o schránkových firmách skôr či neskôr budeme mať. „Ak to nebude teraz, bude to o niekoľko mesiacov po voľbách. Zo strany Smeru je preto odmietanie rozšírenia pôsobnosti zákona len hrou o čas,“ vyhlásila Lucia Žitňanská. Navrhla preto uplatniť prezidentovo veto a zákon neschváliť. Vláda by ho mala prepracovať a predložiť do parlamentu tak, aby bol v súlade s uznesením parlamentu, t.j. aby bol naozaj účinný, vymáhateľný a kontrolovateľný.

Zdielať: