Správy

Strana Most-Híd ponúka obciam s rómskou alebo rusínskou menšinou v oblasti Šariša, Zemplína a Spiša možnosť zapojiť sa do projektu obnovy obcí.

Aktivita predstaviteľov strany Most-Híd poslanca Árpáda Érseka a primátora Rožňavy Pavla Burdigu, ktorý inicioval petíciu občanov na protest proti oddialeniu dokončenia rýchlostnej cesty R2 zo strany NDS, priniesla svoje ovocie.

Phundtner Edit/ Edita Phundtner (zdroj: NRSR)

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár ocenil krok poslankyne, ktorý podľa neho svedčí o pozitívnom hodnotení práce poslaneckého klubu Most-Híd v parlamente. Stranu tak oddnes v NRSR reprezentuje štrnásť poslancov.

V Pribete v tomto roku Deň zeme pripomínali hlavne vysadením stromčekov v intraviláne obce.

Postavenie slovenských dôchodcov je jednou z priorít nášho programu Občianska vízia. Podľa Štatistického úradu Slovenskej republiky, v porovnaní s rokom 2001, narástol v roku 2013 počet 65-ročných a starších ľudí z 11,4 % na 13 %. Hlavným demografickým vývojovým trendom je teda starnutie obyvateľstva. Každoročne je na Slovensku vyplácaných vyše 1.300 000 dôchodkových dávok a toto vyplácanie má stúpajúcu tendenciu. Uvedomujeme si, že oblasť poskytovania dôchodkov je vážna téma, ktorú bude musieť nová vláda riešiť hneď od začiatku.

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd

Podpredseda strany Most-Híd Zsolt Simon minulý týždeň poukázal na škandalóznu zámenu pozemkov neďaleko Bratislavy medzi Štátnymi lesmi a súkromnou osobou, ku ktorej došlo v roku 2013 so súhlasom ministerstva pôdohospodárstva a šéfa rezortu Ľubomíra Jahnátka.

Okresnej organizácie strany Most-Híd v Prešove a členovia Občianského združenia Čerešňov so sídlom v Teriakovciach, v rámci podujatia „Deň ZEME“ a projektu „Vyčistime si Slovensko“, v piatok 1. mája 2015 zorganizovali pracovnú brigádu s cieľom urobiť čosi pre svoje okolie.

Podľa Tomáša Meravého, ekonomického poradcu predsedu strany Bélu Bugára, premiérove kroky smerom k talianskemu akcionárovi Slovenských elektrárni neprispievajú k dôveryhodnosti Slovenska v očiach zahraničných investorov.

Dnes si pripomíname 11. výročie vstupu Slovenskej republiky do Európskej únii. Tento moment predstavuje historický zlom v našich moderných dejinách, keďže naši občania sa stali rovnoprávnymi a hrdými občanmi spoločenstva západných demokracií a hodnotovo blízkych krajín.

Stránky