Správy

Občianska vízia 2016

Most-Híd vo štvrtok predstavil dokument, ktorý je v poradí siedmou časťou strategického materiálu strany – Občianska vízia 2016.

Árpád Érsek, poslanec NR SR za Most-Híd

Železničná spoločnosť RegioJet, ktorá zabezpečuje osobnú prepravu medzi Bratislavou a Komárnom, prišla koncom minulého týždňa s perspektívnou a životaschopnou iniciatívou. Česká súkromná železničná spoločnosť navrhla, aby sa na trase medzi Dunajskou Stredou a metropolou Slovenska, čo najskôr osadila ešte jedna železničná trať, teda nové koľaje v oboch smeroch. Podľa RegioJetu totiž iba investícia štátu do takéhoto kroku reálne pomôže k zvýšeniu počtu premávajúcich osobných vlakov a tým aj k vyššiemu počtu prepravených a spokojných cestujúcich.

Občianska vízia 2016

Most-Híd v pondelok predstavil dokument, ktorý je poradí šiestou časťou strategického materiálu strany – Občianska vízia 2016.

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd

Podpredseda strany za poslancov Most-Híd navrhuje znížiť DPH a zmeniť pravidlá pre poskytovanie daňových úľav investorom.

Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

Celá Slovenská verejnosť si v nasledujúcich dňoch pripomenie okrem iného jeden z tmavších momentov histórie. Dnes, 21. augusta, je to presne 46 rokov od vpádu sovietskych a „bratských“ vojsk na územie vtedajšieho Československa. Myslím si, že na každú historickú udalosť by sme mali spomínať v prvom rade preto, aby sme nezabúdali. August roku 1968 ako keby sa z tejto kategórie „nezabúdania“ vymanil. Aspoň mám taký pocit, keď sledujem vyjadrenia a postoje našich vládnych činiteľov k sankciám EÚ voči Rusku, ktoré sú odpoveďou na jeho mocenské správanie sa voči Ukrajine.

Lucia Žitňanská

V utorok poslanci Národnej Rady SR Lucia Žitňanská (Most.Híd) a Miroslav Beblavý (Sieť) predložia na septembrovú schôdzu návrh zákona o ochrane národnej bezpečnosti pri zmene vlastníctva strategického majetku.

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd

Oddialenie legislatívneho procesu o 3-4 mesiace, ktoré oznámil po včerajšej tripartite, nie je ničím iným len manévrom ministra a vlády presunúť rozhodnutie o zákone, ktorý ide proti obciam, až po komunálnych voľbách. Zrejme sa obávajú, že by si prijatím takéhoto zákona pohnevali mestá a obce a tak radšej počkajú s jeho prijatím po komunálnych voľbách.

Gábor Gál

Nezaradený poslanec Juraj Droba chce v parlamente opäť presadiť, aby sa manželia mohli rozviesť vzájomnou dohodou a to formou notárskej zápisnice. Poslanec za Most-Híd Gábor Gál odmieta takýto návrh novely zákona o rodine, ktorú predkladá Juraj Droba.

Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVaR SR) zakročilo v záujme občanov, ktorí stratia zamestnanie v Maďarsku, to však podľa poslanca Most-Híd nestačí.

Ivan Švejna

Stanovisko podpredsedu strany Most-Híd Ivana Švejnu k vládnemu návrhu štátneho rozpočtu na rok 2015. Podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna označil vládny návrh štátneho rozpočtu za balansovanie na tenkom ľade. „Návrh vládneho rozpočtu je akýmsi úletom mimo realitu. Je skôr postavený na zbožnom prianí jeho autorov,

Stránky