Správy

Az első kiskertem/ Moja prvá záhrada

Za celou iniciatívou stojí poslanec NR SR za Most-Híd, Gabriel Csicsai, ktorý v spolupráci s aktivistami projekt „Moja prvá záhrada“ už úspešne naštartoval.

Érsek Árpád

Posledný júnový deň je aj posledným školským dňom pred začiatkom prázdnin, kedy sa školské chodby utíšia a lavice ostanú prázdne. Začínajú letné prázdniny.

Ivan Švejna

Rezort financií sa chváli číslami, za ktorými sú aj zlé rozhodnutia Smeru voči občanom, vyhlásil podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna v reakcii na aktuálne zverejnenú daňovú prognózu.

Vidiek môže byť úspešný len vtedy, ak jeho obce dostanú chuť do života, jeho občania budú aktívni a budú pracovať spoločne pre pozdvihnutie regiónu. Na základe týchto poznatkov sa László Balódi, starosta obce Vydrany, a István Vavrek, starosta gemerskej obce Rimavská Seč dohodli na spolupráci s cieľom rozšíriť svoje skúsenosti.

Érsek Árpád

„Odmietame pozmeňujúci návrh poslanca strany Smer k vládnej novele školského zákona, pretože vytvára priestor pre stranícke nominácie riaditeľov škôl a je krokom späť,“ tvrdí Árpád Érsek, poslanec NR SR za Most-Híd.

Bugár Béla, a Híd elnöke/ Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

„Úlohou politika, politikov nie je len to, aby nasledoval verejnú mienku, ale aj to, aby podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia zastupoval verejný záujem v otázkach, pri ktorých nie sú odpovede jednoznačné“. Tieto myšlienky vyslovil konzervatívny mysliteľ Edmund Burke v 18. storočí. V týchto dňoch, keď na Slovensku zúri populizmus, nemali by sme zabudnúť na tento odkaz.

Bugár Béla, a Híd párt elnöke

Posledný prieskum agentúry Polis potvrdil pozíciu predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára ako najdôveryhodnejšieho opozičného politika na Slovensku. Povedalo to viac ako 13,8% respondentov

Ak by sa parlamentné voľby konali tento mesiac, strana Most-Híd by získala 8,8 %, a tak by sa do parlamentu dostala ako tretia najsilnejšia strana.

Most-Híd hovorí NIE každému druhu extrémizmu.

Gábor Gál/ Gál Gábor

V zákone o verejnom obstarávaní sa sankčné mechanizmy musia sprísniť, aby sa subdodávatelia nedostávali do druhotnej platobnej neschopnosti. Kým firma realizujúca verejnú zákazku, drobných živnostníkov či stredné podniky riadne nevyplatí, tak by podľa aktuálneho návrhu Most-Híd, bola z verejného obstarávania nekompromisne vyradená.

Stránky