Správy

Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

Predseda strany Most-Híd v piatok v NR SR vystúpil k návrhu Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na prijatie Vyhlásenia Národnej rady Slovenskej republiky k situácii na Ukrajine. Vystúpenie Bélu Bugára v parlamente prinášame v plnom znení.

Gábor Gál/ Gál Gábor

Ide o reakciu na súčasný stav, keď občania prichádzajú o štátnej občianstvo proti svojej vôli.

Deti zo základnej školy Dávida Mészárosa položili poslancom NR SR za Most-Híd viaceré otázky.

Voľby/Választások

Strana Most-Híd by získala 6,6% hlasov rozhodnutých voličov.

Péter Vörös

V stredu (17. septembra) Ústavný súd SR rozhodol o tom, že nevie rozhodnúť. A teda v podstate sa priznal, že je neschopný splniť si svoju základnú funkciu a nevie posúdiť, či zákon štátu je alebo nie je v súlade s Ústavou SR.

Spravodlivosť/Igazságszolgáltatás

Stanovisko strany Most-Híd k tomu, že Ústavný súd SR dnes na svojom verejnom zasadnutí zamietol návrh skupiny poslancov na preskúmanie ústavnosti Zákona o štátnom občianstve, ktorý zakazuje občanom SR dvojaké štátne občianstvo.

Predseda českej strany TOP 09, knieža Karel Schwarzenberg, vo svojom videoposolstve pozdravil delegátov VIII. Snemu strany Most-Híd.

József Nagy/Nagy József

Stanovisko poslanca EP za Most-Híd k ratifikácii asociačnej dohody medzi Ukrajinou k EÚ, ktorá vstúpi do platnosti od roku 2015.

Slovensko v EÚ/Szlovákia az Európai Únióban

József Nagy, poslanec Európskeho parlamentu za stranu Most-Híd v prvý deň septembrového plenárneho zasadnutia parlamentu v Štrasburgu vyzval svojich kolegov, aby namiesto populizmu robili zodpovednú politiku v rámci vnútropolitických aj zahraničnopolitických otázkach Únie.

Béla Bugár na VIII. Sneme strany Most-Híd

Prinášame fotografie a video zo VIII. Snemu strany Most-Híd, ktorý bol spojený s oslavou 5. výročia vzniku strany.

Stránky