Správy

Republiková rada na svojom dnešnom zasadnutí prijala vyhlásenie k budúcoročným parlamentným voľbám. Chce spolupracovať so stranami KDH a Sieť pri budovaní alternatívy voči vládnemu Smeru.

Hlavnou témou sobotňajšieho rokovania Republikovej rady Most-Híd bude ďalší postup strany v predvolebnom roku, ako aj vnútropolitická situácia.

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd

Európska komisia oznámila, že začala konanie vo veci porušenia predpisov voči Slovensku v oblasti investičných obmedzení týkajúcich sa poľnohospodárskej pôdy. Zákon, ktorý prijala vláda Smeru minulý rok v máji, je pritom na Ústavnom súde, ktorý doteraz vo veci nerozhodol.

Ak by sa parlamentné voľby konali tento mesiac, strana Most-Híd by získala 15 poslaneckých mandátov

Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva za stranu Most-Híd hlasovali za návrh na zaradenie rozpočtu do programu zasadnutia na dnešnej schôdzi zastupiteľstva. Tento návrh však nezískal dostatočnú podporu poslancov. Chýbal len jeden hlas - 22/23.

Správa ombudsmanky Jany Dubovcovej potvrdila, že seniori sú zraniteľnou skupinou a ich skutočné problémy sa zo strany vlády neriešia dostatočne. Most-Híd podľa Bélu Bugára má veľký záujem túto situáciu zmeniť čo najskôr.

Ivan Švejna

Vláda Roberta Fica mätie občanov, Smer chce pri minimálnom dôchodku znevýhodniť nízkopríjmové skupiny.

Gábor Gál

Poslanci za MOST-HÍD podporili predložené uznesenie – predaj nemocnice v Galante a Dunajskej Strede s podmienkou, že predseda Mikuš a podpredseda Berényi TTSK podpíšu zmluvu s predstaviteľmi Svetu Zdravia o nezrušení žiadneho oddelenia a ambulancie, tak ako to bolo sľúbené predstaviteľmi Svetu Zdravia na spoločnom zasadnutí komisií.

Okresným predsedom v Bardejove sa stal súčasný viceprimátor mesta Vladimír Savčinský. Okresy Stropkov a Svidník bude zastrešovať Michal Goriščák.

Ivan Švejna

Most-Híd prichádza s konštruktívnym návrhom, ktorý by spravodlivejšie zohľadňoval povinnosť platenia tzv. daňovej licencie.

Stránky