Správy

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője

Podľa poslanca Most-Híd Árpáda Érseka je dôležité zapracovať do návrhu nového zákona o športe viacero pripomienok, ktoré zlepšia podmienky pre rozvoj športu na Slovensku.

Lucia Žitňanská

Podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej predložený zákon neposilňuje dostatočne transparentnosť prokuratúry, ktorá je dnes de facto štvrtou mocou v štáte.

Spoluorganizátorom vydarených Obecných dní 24 – 25-ho júla vo Veľkom Kýri bol aj Miestny klub Občianskej strany Most-Híd, ktorý bol gestorom niektorých podujatí aj pre deti.

Ak by sa parlamentné voľby konali tento mesiac, strana Most-Híd by získala 8,1 %, a tak by získala 14 mandátov v NR SR.

Lucia Zitnanska

Podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej sa premiér svojimi tvrdými vyjadreniami voči utečencom snaží prebiť fakt, že Slovensko dočasne prijme päťsto migrantov z Rakúska.

Lucia Žitňanská

Podpredsedníčka Most-Híd Lucia Žitňanská privítala vrátanie novely zákona o verejnom obstarávaní prezidentom. Pripomienky prezidenta sú v súlade s platným uznesením NR SR, za ktoré hlasovali aj poslanci Smeru.

Menšinám podľa Solymosa chýba pre ich rozvoj pozitívne ovzdušie, ktoré je zbavené predsudkov.

Lucia Zitnanska

Štefan Harabin opäť zapĺňa novinové titulky a vyjadruje sa v televízii. Tentokrát pre kontraverzné súdne rozhodnutia ohľadne policajnej inšpekcie. Jedným z nich je dotknutý aj minister vnútra Róbert Kaliňák. “To je svojvoľný rozsudok v snahe riešiť si svoje osobné problémy, ako ostatne vždy v histórii pána Harabina," komentoval rozhodnutie.

Poslanec strany Most-Híd a garant programu pre udržateľný vidiek Gábor Csicsai sa dnes stretol s predstaviteľmi Vidieckej platformy.

Érsek Árpád

Pri čítaní správy na maďarskom spravodajskom portáli MTI som s radosťou konštatoval, že zo zdrojov CEF (Nástroj na prepájanie Európy) a so spolufinancovaním maďarskej a slovenskej strany sa podarí získať sumu, ktorú si vyžaduje postavenie komárňanského mostu cez Dunaj. Nový cestný most (aj pre chodcov a cyklistov) môže byť postavený západne od slovenského a maďarského Komárna, asi 200 metrov od dnešného železničného mostu. Most bude mať nosnosť, ktorá umožní aj prejazd ťažkých nákladných áut – informuje správa.

Stránky