Správy

Podľa odborníčky na školstvo za Most-Híd, Márie Prékop je neprijateľný rozdiel počtu vyučovacích hodín materinského jazyka medzi slovenskými a národnostnými školami, ktorý stanovili na základe nového rámcového učebného plánu.

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője

Pri zastávkach či staniciach na trase Bratislava – Komárno je podľa poslanca za Most-Híd nutné čo najskôr vybudovať parkoviská pre osobné autá, ktorých majitelia využijú železnicu.

Lucia Žitňanská

Vo štvrtok (5. marca 2015) poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Lucia Žitňanská (Most-Híd) a Miroslav Beblavý (Sieť) odmietli snahu Smeru porušiť uznesenie parlamentu o vylúčení firiem s neznámymi vlastníkmi z obchodov s verejným sektorom.

Irén Sárközy, odborníčka na zdravotníctvo za stranu Most-Híd poukazuje na to, aké opatrenia sú nevyhnutné k zlepšeniu úrovne poskytnutej zdravotnej starostlivosti

Vavrek István

István Vavrek, odborník na rómsku menšinu a starosta obce Rimavská Seč za Most-Híd sa plným nasadením usiluje o zvýšenie životnej úrovne miestnej komunity a pomáha vytvárať pre obyvateľov obce nové pracovné miesta.

Solidarita voči ľuďom na Ukrajine musí byť podľa strany Most-Híd samozrejmosťou pre každého, komu záleží na osudoch ľudí, ktorí na vlastnej koži denne pociťujú dôsledky trvajúceho konfliktu.

Strana Most-Híd reaguje na piatkovú vraždu, kedy bol v centre Moskvy zastrelený jeden z najznámejších lídrov liberálnej opozície v Rusku.

Podľa informácií ministerstva školstva z augusta minulého roka, poskytovanie učebníc dosiahlo na základných školách až 75 percent. Mária Prékop, riaditeľka Spojenej školy Zoltána Fábryho v Rožňave a odborníčka na školstvo za Most-Híd však tvrdí, že realita je iná, najmä v prípadoch menšinových škôl. Navyše, nedisponujeme žiadnymi údajmi o tom, či dosahujeme priemer podľa školskej reformy z roku 2008.

Členky ženskej organizácie strany Most-Híd IDEA si dnes na volebnej Republikovej rade zvolili nové vedenie a schválili rámcový program na rok 2015

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője

Vývoj ostatných týždňov potvrdzuje, že nutná potreba postaviť rýchlostnú cestu R7, po ktorej volajú dotknutí starostovia sa vďaka občianskym aktivistom a poslancom strany Most-Híd dostala z mŕtveho bodu.

Stránky